Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Gyergyói HK: 2-5

Nagyon jó iramú első húsz percet láthattunk, mindkét csapat gyors és pörgős játékot mutatott.

A harmadik percben egykori játékosunk, Fejes Nándor elé pattant egy korong, ő pedig a kapuvasról bevágódó nagy lövéssel megszerezte a vezetést a vendégeknek.

Mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de Kornakker Dániel és Rinne is állta a sarat. Az egyik helyzet majdnem egyenlítést eredményezett, de ezt a kapu elmozdulása miatt nem adták meg.

A harmadban volt egy kihasználatlanul maradt emberelőnyünk, valamint két kivédekezett emberhátrányunk. (0-1)

A második harmad gyors ütésváltással indult: Kirils Galoha a buli után azonnal, 7 másodperc (!) alatt egyenlített, de Petteri még az első perc végén válaszolt egy közeli góllal.

Mindkét csapat hatalmas fordulatszámon pörgött, egymást követték a jobbnál-jobb lehetőségek. A 11. percben egy nagy helyzetünket követően kontrázott a Gyergyó, és Vincze nagy gólt lőtt.

Ezt követően azonnal kaptunk egy kétperces büntetést, de ezt szépen kivédekeztük, majd nem sokra rá egy emberelőnyös helyzetünk is adódott, de sajnos ebből sem született gól.
Bő két perccel a vége előtt egy támadó harmadban eladott korongból Orbán Brance tudott megindulni és nem is hibázott. (1-4) A záró játékrész egy gyergyói kapuvassal kezdődött, és egy BJA emberelőnnyel folytatódott. Ezt végre sikerült kihasználni, Ilya Tsulygin akasztott bombagólt Rinne kapujába.

Nagyot harcoltak a fiúk, de a következő gól csak nem akart összejönni.nA 16. percben ismét emberhátrányba kerültünk, amit Haaranen egy kékvonalas bombával értékesített. Ezzel be is állt a végeredmény, jár a taps a srácoknak a tisztes helytállásért, ellenfelünknek pedig a gratuláció a győzelemért. (2-5)

Fotó: Ernavarhegyi_Photography