Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA19: 9-2

Jól kezdte a mérkőzést a BJA HC, végig irányítottuk az első harmadot, majd a 8. percben egy buli után letámadtunk és Jesperi Viikilä góljával meg is szereztük a vezetést!

És ezzel kiszakadt a gólzsák. Nem sokkal később Nagy Krisztián vitt végig egy gyönyörű szólót, majd nagy passzt adott Tóth Richárdnak, aki rá is lőtte a fehérvári kapura, de a kipattanót végül

Nagy Krisztián értékesítette, pontosan és védhetetlenül húzta be Zupanic-nak.

15 perc telt el, mikor Darren McCormick szerzett korongot a támadó harmadban és adott egy tűpontos passzt Varga Kadennek, aki fonákkal szép gólt szerzett.

A játékrész végére tartogatták a cseresznyét a habra a srácok: egy gyönyörűen kijátszott helyzetet láthattunk, melynek a végén Kirils Galoha került kihagyhatatlan helyzetbe és nem is hibázott. (4-0)

A második húsz percre is hasonló volt a játék képe, jóval többet támadtak a mieink és komolyabb helyzeteket is tudtunk kialakítani.

A 30. percben Viikilä adott egy zseniális passzt a kiugró Szabó Bencének, aki teljesen egyedül találta szembe magát a kapussal és ahogy kell, hidegvérrel megoldotta a helyzetet.

Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk és egy kipasszolt helyzet végén a kapu előtti kavarodásnál Schlekmann Márk eszmélt a leghamarabb, tőle szokott biztos kézzel be is lőtte a hatodik gólunkat. Ebben a harmadban összesen háromszor kerültünk emberelőnybe, ebből egyet sikerült kihasználni.

A végén 13 másodperc erejéig az emberhátrányba is belekóstoltunk, de azonnal érkezett egy újabb vendég büntetés is, így 4 a 4 ellen fejezték be a harmadot a csapatok, és így kezdték a következőt. (6-0)

A 45. percben Tóth Péter ugratta ki Mirko Djumicot, aki szépen emelte be a keresztléc alá a pakkot. A bíró először nem ítélt gólt (mi persze azonnal láttuk, hogy bent volt), de gyors videózás után megváltoztatták az ítéletet.

Két perccel később szépített a Fehérvár, Reiter adott hasonlóan szép passzt Csollák Márkónak, aki nagy gólt lőtt az egyébként remekül védő Kornakker Dánielnek.

Hamar emberelőnybe kerültünk, amit azonnal ki is használtunk: a buli után Garát Zsombor bombázott hatalmasat a kapuba! És még itt sem álltak meg a csapatok! Az 50. percben Rétfalvi is betalált a vendégektől.

A maradék időben volt még néhány hatalmas helyzetünk, de Zupancic hatalmas bravúrokat mutatott be.

12 másodperccel a vége előtt megadtuk aztán a kegyelemdöfést, Eetu Elo lőtte közelről be a mérkőzés utolsó gólját. (9-2)