Budapest Jégkorong Akadémia HC – DVTK Jegesmedvék: 3-4

A szerdai, miskolci vereség után ma szoros mérkőzésen, de ismét alul maradtunk a Jegesmedvék csapatával szemben. Az első játékrészben Páterka góljával került előnybe a DVTK az 5. percben. Hiába nyomtunk szinte végig és lőttünk háromszor annyit kapura mint ellenfelünk (15-5), nem sikerült gólt szerezni. (0-1)
A második húsz perc elején sikerült egyenlíteni, Olivier Dame-Malka szerezte meg első gólját a BJA színeiben, Kirils Galoha és Vitalii Teslenko gólpasszából. A harmad feléig nem történt változás az eredményben, a 32. perctől aztán felgyorsultak az események: előbb Kuleshov talált be Farkas Roland kapujába, majd két percre rá Szabó Bence és Jesperi Viikilä gólpasszából Schlekmann Márk lőtt gyönyörű gólt. Erre válaszként Szathmáry vette vissza a vezetést a vendégeknek a 37. perc derekán. (2-3)
A harmadik harmadban gyorsan növelte előnyét a Jegesmedvék csapata Razumniak találatával, kevéssel azután, hogy kiegészültünk egy előző játékrészből áthozott emberhátrányból. Hamar tudtunk szépíteni, Ritter Zalán nagy gólja újra egygólosra csökkentette a különbséget a két csapat között, a gólpasszosok ezúttal Dame-Malka és Nagy Krisztián voltak. A mérkőzés vége felé közeledve a játék is kezdett fizikaibbá válni, az 57. perc elején egy páros kiállítást láthattunk, majd nem sokkal később egy újabb vendégjátékos ülhetett a büntetőpadra. Ezt nem sikerült kihasználni és sajnos az utolsó két percben tőlünk is kiállítottak egy játékost, amire Kangyal Balázs időt kért. A buli után amint lehetett, Farkas Roland is lekorcsolyázott a jégről, de az eredmény nem változott. (3-4)