Újpesti TE – MAC HKB Újbuda: 10-1 Jobban kezdte a ma esti mérkőzést a hazai csap…

Újpesti TE – MAC HKB Újbuda: 10-1
Jobban kezdte a ma esti mérkőzést a hazai csapat, már az első percekben helyzeteket dolgoztak ki és jó lövéseik is voltak.
A negyedik percben ez a fölény góllá érett, Just lövése felpattant Bálizs Bencéről, majd átbucskázott fölötte és a kapuban kötött ki. Nem sokkal később Vorobyov a saját kipattanóját lőtte vissza nagyon pontosan és duplázta meg az előnyt.
Bár akadtak MAC HKB helyzetek, de továbbra is az UTE irányított és a harmad felénél Sotlar lövéséből tovább növelték az előnyüket. Hat perc volt hátra, mikor kettős emberhátrányba kerültünk, és bár nagyot harcolt a védelmünk, tizenkét másodperccel a kiállítás lejárta előtt kihasználta az 5 a 3-at az Újpest, ismét Vorobyov volt eredményes.
Az utolsó három percben a MAC HKB is kettős emberelőnybe került, azonban Rajna Miklós hatalmas bravúrokkal megtartotta az előnyt. (4-0)
A második harmad ott folytatódott, ahol az előző abbamaradt.
Fél perc sem telt el, amikor Chris Bodó közelről megszerezte az ötödik lila-fehér gólt.
Kangyal Balázs ekkor lehozta Brunyát, Farkas Roli vette át a helyét a kapuban.
A hatodik percben Bodó is duplázott, messzi lövése érintés nélkül vágódott a kapuvas mellé.
Bő egy perccel később végre megtörtük a jeget és szépíteni tudtunk, Sofron húzta be szép szóló végén Rajna mellett a korongot.
Megvoltak a lehetőségeink tovább csökkenteni a hátrányt, de a helyzetkihasználásunk ma nagyon rossz volt, Rajna pedig hatalmas bravúrokat mutatott be. Chris Bodó újabb lövése átjutott Farkas Rolin, majd megállt a gólvonal előtt, Jászai pedig hiába próbált menteni, épp saját kapusára húzta rá a korongot, ami aztán visszapattant, ekkor már a gólvonal mögé, ezzel megszerezte a mai mérkőzésen a harmadik gólját Bodó.
Amilyen rossz volt az egyik oldalon a helyzetkihasználás, annyira jó volt a másikon, a harmad végén Vorobyov kereszt passzából Perkovich is betalált. (8-1)
Sok eldöntendő kérdés nem maradt az utolsó játékrészre, melynek képére rá is nyomta bélyegét a nagy gólkülönbség.
Az Újpest még Stadel révén betalált a hetedik percben, majd a mérkőzés végén Vincze emelte be a korongot a felső sarokba kapusunk válla fölött, beállítva ezzel a végeredményt. (10-1)

Fotó: Jani Martin, UTE