Titánok–MAC HKB Újbuda: 2-3 Az alapszakasz hajrájában minden pont számít, ebben…

Titánok–MAC HKB Újbuda: 2-3

Az alapszakasz hajrájában minden pont számít, ebben a szellemben álltak bele a meccsbe a mieink.
Az ötödik percben Sofron István góljával szerezte meg a vezetést a MAC HKB Újbuda, a gólpasszt Schlekmann Márk jegyezte.
Addig is jó iramban zajlott a mérkőzés, de ez a találat még jobban felpörgette mindkét csapatot, nem kellett sokáig várni az újabb gólra, csak a a harmad második feléig.
Egy kihasználatlan emberelőny után továbbra is támadásban maradtunk, amikor Kozma Dávid passzából Scott Macaulay távoli bombája éppen csak annyira változtatott irányt Molnár Bálint ütőjén, hogy védhetetlen legyen, ezzel növeltük is az előnyünket.
Bár az utolsó perceket megnyomták a Titánok, de Bálizs Bence remekelt ismét, védett mindent. (0-2)
A második játékrészre is áthozták a hazaiak a támadó felfogást és nagy nyomás alá helyezték Brunya kapuját. Ennek ezúttal meg lett az eredménye, az ötödik percben kevesebb, mint negyven másodperc alatt kiegyenlítették az állást.
Előbb Reiter messzi lövése talált utat a hálóba, majd egy szépen középre tett korongból Császár volt eredményes közelről.
Félidő környékén mindkét csapat tesztelte a büntetőpadok teherbírását.
Volt itt minden: páros kiállítás, hazai emberelőny 4 a 3 ellen, egyenlő létszámban 4 a 4 ellen, MAC HKB emberelőny és ebből kettős emberelőny is.
Utóbbi mindössze tíz másodpercig tartott, mert Schlekmann tűpontos lövésével visszavette a vezetést a 12. percben.
A sok kiállítástól egy kicsit megtorpantak a csapatok, és inkább biztonsági játékra törekedtek, a harmad végére kezdtek el újra felpörögni az események.
Ismét a Titánok nyomtak jobban, de Bálizs Bence megint mindent brillírozott.
A legvégére újra emberelőnybe kerültek a hazaiak, azonban ezt is kivédekezték a Rozsomákok. (2-3)
Az utolsó játékrészt a MAC HKB kezdte jobban, most nem hagytuk érvényesülni az ellenfelet, mint az előző húsz perc elején.
Percekig nyomtunk, de a helyzeteket Szeles fogta.
Aztán átbillent a mérleg nyelve és a hazai csapat játszott egy ideig támadóbb hokit, gól azonban továbbra sem született.
Az utolsó tíz percben sikerült nagyon beszorítani ellenfelünket a kapu elé, kizárólag Szeles bravúrjai tartották meccsben őket.
Bő egy perccel a vége előtt időt kért a Titánok edzője, de úgy alakult a játék, hogy csak az utolsó 15 másodpercre tudták lehozni kapusukat.
Ez majdnem elégnek bizonyult, egy másodperccel a vége előtt egy hazai lövés még a kapuvason csattant, de végül maradt az egygólos MAC HKB siker és a nagyon fontos három pont.