Sport Club Csíkszereda-MAC HKB Újbuda 7:3 A meccs elejétől kezdve nyomott a Csí…

Sport Club Csíkszereda-MAC HKB Újbuda 7:3

A meccs elejétől kezdve nyomott a Csíkszereda, a nyolcadik percben Becze kapott nagy indítást és üresen vihette kapura a pakkot, nem is hibázott.
Később az addig is nagyokat védő Bálizs Bence hatalmas bravúrt bemutatva tartotta meccsben a MAC HKB-t, a védelmünk is állta a sarat, így ezzel az eredménnyel mentünk a szünetre. (1-0)
A második harmad elején a sérülés után visszatérő Schlekmann Márk gyönyörű találattal mutatkozott be a Vákár Lajos jégcsarnokban, Molnár Bálint és Pozsgai Tamás asszisztjából megszerezte a Csapat egyenlítő gólját. (1-1)
Sőt, ezután majdnem sikerült átvenni a vezetést is, de a kapuvas nem volt a barátunk, Yellow Horn révén hamar visszavette a vezetést a Sportklub. (2-1)
A mérkőzés felénél aztán egy nagy MAC helyzet során a korong éppen csak elcsúszott a kapu mellett, az ellenfél első sora pedig gyors kontrát követően az újonnan igazolt Combs által büntetett. (3-1)Nem sokkal később tovább növelték előnyüket a csíkiak, egy visszatett korongot Bíró Tamás lőtt be a hosszú alsóba. (4-1)
Az utolsó másodpercben még Sleki eresztett el egy nagy lövést, de az eredményt maradt. (4-1)
A harmadik harmad újabb gyors MAC góllal indult, ezúttal Nagy Krisztián és Terbócs István passzából született meg a második nagyon szép Schlekmann gól.
Csakúgy, mint a az előző játékrészben, most is érkezett a válasz rá nemsokára, Becze duplázott egy szép lövéssel a nyolcadik percben.
Tovább küzdött azonban a MAC és még a harmad fele előtt Kreisz Brúnó egy nagyon szemtelen, ámde hidegvérű góllal szépített közelről, emberhátrányos helyzetből, két szép cselt is meghúzva még a találat előtt!
A passzt Nagy Krisztiántól kapta, akinek ez volt már a második gólpassza ezen a meccsen, szintén duplázott. (5-3)
Ezután megrázta magát a hazai csapat és Yellow Horn szorongatott helyzetből belőtte második gólját.
Négy perccel a vége előtt emberelőnyből újabb gól lőtt a Csíkszereda, de ezt videózás után a bírók visszavonták.
Az utolsó előtti percben ismét hátrányba kerültünk, amit Fodor Csanád hamar ki is használt, beállítva a végeredményt. (7-3)
Azt kértük a Csapattól, hogy szívvel-lélekkel hajtsanak.
Ők ezt megtették. Ne felejtsük el, tegnap este szintén meccset játszottak.
Úgyhogy nincs okunk a kesergésre, nagyot küzdöttek, gratulálunk!❤️🏒🥅
Holnap jöhet egy pihenőnap, aztán vasárnap a harmadik mérkőzés következik majd Gyergyóban.