Sport Club Csíkszereda-MAC HKB Újbuda 5:2 Fizikai hoki dominálta az első harmad…

Sport Club Csíkszereda-MAC HKB Újbuda 5:2

Fizikai hoki dominálta az első harmadot, a második percben már négy a négy ellen folyt a küzdelem, amit még több kiállítás követett, kettő hazai, egy pedig MAC HKB oldalon.
Ezekből nem született gól, a tizennegyedik percben azonban Becze lövése kipattant az egyébként remekül védő Bálizsról, Papp pedig visszalőtte a pakkot a kapuba.
Majdnem azonnal érkezett a válasz MAC HKB részről, a buli után megindultunk, de Kreisz Brúnó lövését bravúrral kivédte László.
Két perccel a harmad vége előtt aztán Becze növelte a hazai előnyt egy nagy lövéssel. (2-0)
A második játékrész szeredai helyzetekkel kezdődött, de legalább megtudtuk, hogy Brunya kapusbárd helyett sima bottal is tud nagyokat védeni.❤️🏒🥅
Nem sokkal a félidő előtt emberelőnyös helyzetből Kulyash bombájával duzzadt háromgólosra a csíki előny.
Erre mi is emberelőnyből válaszoltunk: Schlekmann Márk távoli lövése Garát Zsomboron pattant meg és vágódott védhetetlenül a hálóba.
A legvégén ismét emberhátrányba kerültünk, aminek a tetemes részét átvittük a záró harmadra. (3-1)
Nem csak átvittük, de ki is védekeztük, majd a negyedik percben Kreisz Brúnó kapott szép passzt és három ember között tartotta meg a korongot, mielőtt gyönyörű gólt lőtt.
Sajnos azonban nem sikerült kihasználni a Sport Club megtorpanását, alig két perccel a gólunk után válaszolni tudtak rá a hazaiak: egy kapu körüli kavarodást kihasználva Fodor kotorta be közelről a pakkot.
Próbált újra felzárkózni a MAC HKB, két emberelőnyt is sikerült gyors egymásutánban kiharcolni, góllá azonban nem érett egyik lehetőség sem.
Két perccel a vége előtt lehoztuk Bálizs Bencét, ezt azonban Becze kihasználta és belőtte a hazaiak ötödik gólját. (5-2)
Holnap lehetőségük lesz pihenni a srácoknak, aztán következik az erdélyi túra harmadik mérkőzése.

Köszönjük szépen a fotókat a Sport Club Csíkszeredának.