Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club 3-2 Dominánsan…

Sport Club Csíkszereda – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club 3-2

Dominánsan, kiváló tempóban kezdték a meccset a mieink, az első gólt is gyorsan sikerült megszerezni, Mirko Djumic kék vonalról lőtt lepattanóját Nagy Krisztián bombázta be az ötödik percben Adorján Attila kapujába.
Bár felmerült a magas bot kérdése, azt a játékvezetők nem fújták be, vendéglátóink pedig eltekintettek a további reklamálástól.
A tegnapi mérkőzésen amennyire kevés, a main annál több büntetés került kiosztásra, ráadásul szinkronban, kettős kiállítások formájában.
Csak az első harmadban két kettős büntetést kellett kivédekezni a csapatoknak, amit meg is tettek, azonban több gól már nem született. (1-0)
A második játékrész bővelkedett a jobbnál jobb helyzetekben, nagyon jól játszott a csapatunk, két nagy lehetőségünk is adódott: egyik rögtön a 2:44 perc tájékán, ezt Schlekmann Márknak nem sikerült gólra váltania, a másik ami kimaradt, az egy Kirils Galoha szóló volt.
Az egyenlítő gólt Stach lőtte be 37:40-nél, majd fél percre rá Péter Balázs szerezte meg a Sportklubnak a vezetést Becze Tihamér passzából.
Ezt azonban nem hagyták annyiban a mieink és a nagy hajtásnak meg is lett az eredménye: 39 másodperccel a vége előtt Schlekmann Márk hozta helyzetbe egy gyönyörű passzal Jesperi Viikilä-t, aki be is vágta azt a felső sarokba. (2-2)
A harmadik harmadban fegyelmezettebb volt a játék képe mindkét részről, azonban az első komolyabb lehetőség a Sportklubnak adódott, Péter Balázs pedig nem hibázott, megszerezte csapatának a vezetést.
Mindent megtettek a mieink, hajtottak és sok helyzetet alakítottak ki, Tóth Richárd járt legközelebb az egyenlítéshez, ziccere azonban kipattant a felső vasról. Bár visszanézték a játékvezetők, nem ítéltek gólt.
Az utolsó percben hat az ötben játszott a BJA HC, egyik lövés követte a másikat, de Adorján remek formában védett, mindent megfogott, így maradt a 3-2-es végeredmény.

Fotó: Szász Adorján, Sport Club Csíkszereda