Söpréssel jutott a BJA HC az elődöntőbe! FEHA19 – Budapest Jégkorong Akadémia …

Söpréssel jutott a BJA HC az elődöntőbe!

FEHA19 – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 1-6
A negyeddöntő végeredménye: 4-0 a BJA javára.

Jól kezdtük a mérkőzést, most az első harmad legelejétől nagy iramot diktáltunk, sőt: Szabó Bence góljával a 42. másodpercben (!) megszereztük a vezetést! Bence szépen megkerülte a kaput, majd ráhúzta közelről és a korong utat talált a hálóba.
A 8. percben még növelni is tudtuk az előnyt: Jesperi Viikilä találta meg egy nagyszerű passzal Schlekmann Márkot, aki közelről bevette a fehérvári kaput. Ezt követően a hazai csapat kezdett nyomni, több szép lövés is érkezett, Kornakker Dánielnek nagyokat kellett védenie.
A 15. percben azonban ő is tehetetlen volt: emberelőnyben Rachinskiy vágott egy hatalmas bombagólt, amivel még táplálta a reményt csapatában. Nem sokkal később még egy kapuvasat is ütött a FEHA19, de az utolsó percben egy szép kontrából Mirko Djumic tudott kiugrani és egy szép lövéssel visszaállította a kétgólos különbséget! (1-3)
A 29. percben ismét Djumic küzdött nagyot a kapu mögött, majd pontos passzt küldött középre, Kirils Galoha pedig egy nagy góllal tovább növelte előnyünket. A harmad végén még emberelőnyből is gólt szereztünk: Jesperi Viikilä szép lövőcsel után passzolt honfitársához, Eetu Elo-hoz, aki kapásból bevágta az ötödik gólunkat. (1-5)
A záró játékrészre így már nagyjából eldőlt a mérkőzés és a továbbjutás sorsa, de ez nem jelentette azt, hogy ne harcoltak volna nagyot a csapatok. A FEHA19 nagyon hajtott a szépítésre, egy pillanatig sem adták fel a harcot.
Mindkét oldalon voltak helyzetek, majd az 51. percben emberhátrányba kerültünk egy kisebb csetepatét követően. Azonban ebből is a BJA tudott eredményes lenni, Molnár Bálint ugrott ki szólóban és miután végig korcsolyázta a pályát, hidegvérrel, közelről szerzett egy gyönyörű gólt. (1-6)
Ez is maradt a végeredmény, változatos és kemény párharcban volt részünk, de sikeresen vettük az első akadályt a rájátszásban.