Opten Vasas HC – MAC-HKB Újbuda: 2-5 Az első harmadra végig komoly MAC HKB nyom…

Opten Vasas HC – MAC-HKB Újbuda: 2-5

Az első harmadra végig komoly MAC HKB nyomás volt a jellemző, majdnem kétszer annyit lőttünk kapura, mint ellenfelünk és a kilencedik percben góllá is érett a mezőnyfölény.
Emberelőnyös szituációból Dóczi Zsombor lőtt bombagólt messziről. A harmad felénél emberhátrányba kerültünk, majd tizenöt másodpercig kettős hátrányba is, de ezt nagyszerűen kivédekezte a Csapat, Farkas Roland hathatós közreműködésével a kapunkban.
Mindezek ellenére tovább nyomtak a Rozsomákok, ezért is jött a meglepetés erejével a Vasas egyenlítő gólja három perccel a harmad vége előtt. Pápa tudott közelről betalálni. Ez a fiúkat is összezavarhatta kicsit, mert a gól után nem egészen fél perccel ismét kettős emberhátrányban találtuk magunkat, ráadásul ezúttal majdnem teljes két percig. Farkas Roli és a védelmünk azonban kiállta ezt a próbát is és ismét kapott gól nélkül vészelték át a nehéz helyzetet. (1-1)
A második harmadban továbbra is a MAC-HKB irányította a játékot, szép helyzeteket tudtunk kialakítani, de Tóth Balázs bravúrjaival meccsben tartotta a Vasast.
A hetedik percben azonban ő sem tudott segíteni, mert Schlekmann Márk messziről, takarásból mértani pontossággal lőtte ki a hosszút.
Öt percre rá aztán egy gyönyörű összjáték végén Kreisz Brúnó is betalált. Egy megszerzett buli után azonnal ment a passz Scott Macaulay-nak, aki középre tette Brúnóhoz, neki pedig már „csak” be kellett lőnie a tiszta helyzetet. (1-3)
A záró játékrész első percében azonnal szépítettek a hazaiak, Béres tudta mattolni az addig brillírozó Farkast egy gyors megindulás végén.
A játék képén azonban ez sem változtatott sokat, továbbra is a MAC volt az irányító fél, bár ekkor már nem annyira dominánsan, mint a mérkőzés elején.
A nyolcadik percben emberelőnybe kerültünk, amit ismét sikerült kihasználni, Sleki duplázott, ezúttal a rövid felsőbe akasztva egy újabb szépségdíjas gólt.
A Vasas sem adta fel, próbáltak támadni becsülettel, Ozols lőtt például egy bődületes kapuvasat az egyik buli után.
Bő két perccel a vége előtt Ladányi Balázs időt kért, majd ezt nem sokára kapus lehozatal is követte.
Hiába nyomott azonban a Vasas, nem sikerült áttörni az Újbuda védelmét. Tizenhét másodperccel a vége előtt aztán egy szép kiugratást követően Schlekmann lőtte be a korongot az üres kapuba, magának mesterhármast szerezve, a Csapatnak pedig bebiztosítva a győzelmet. (2-5)
Ismét egy izgalmas meccsel ajándékoztak meg bennünket a srácok, gratulálunk és köszönjük az élményt!❤️🏒🥅

Fotó: Dobos Sándor, Opten Vasas HC