Opten Vasas HC – MAC-HKB Újbuda: 0-4 Magabiztos győzelemmel zárta az idei évet …

Opten Vasas HC – MAC-HKB Újbuda: 0-4

Magabiztos győzelemmel zárta az idei évet a MAC HKB, kedves szurkolóink!
Talán kicsit lassabban indultak be a csapatok a megszokottnál, lehet, hogy az év vége nyomta rá a bélyegét az első harmad első felére.
A hazaiak jutottak el többször a MAC HKB kapujáig, mégis a tizenkettedik percben Brance Orbán nagy lövésének a kipattanóját Kreisz Brúnó ütötte be a kapuba, megszerezve ezzel a MACnak a vezetést. A Vasas próbálkozott tisztességgel, de nem sikerült az egyenlítés. (0-1)
A második harmad legelején kapásból emberelőnybe kerültek a Rozsomákok, mégis Bálizs Bencének kellett kétszer is tökéletes ütemben kiszáguldania a kapujából és megakadályozni az ellenfél kiugrásait. Aztán Garát Zsombor megunta, hogy akadozik az emberelőnyös játékunk és egy nagy bombát ragasztott fel a felső sarokba! Nem sokkal ezután egy emberhátrányos helyzetet kellett kivédekezniük a fiúknak, de ezt is hibátlanul hajtották végre, majd a tizenhatodik percben aztán emberfórban Kreisz Brúnó takarásból egy nagyon fineszes lövésből megszerezte saját maga második, a Csapat harmadik gólját. (0-3)
A záró játékrészre így megnyugtató előnnyel érkezhettünk, de ez nem jelentette azt, hogy az eredményre ülhettünk volna, főleg mivel hamar kiállították egyik játékosunkat, de persze Brunya és a védelem továbbra is sziporkázott.
A harmad felénél ismét emberhátrányba került a MAC HKB, de Terbócs István és Nagy Krisztián révén még ekkor is mi veszélyeztettünk többször.
Bő hét perccel a vége előtt újabb emberelőnyös helyzetet harcoltunk ki.
Ebből hat másodperc volt még hátra, amikor Dóczi Zsombi eresztett meg egy hatalmas kék vonalas lövést, ami a hálóban landolt, ezzel el is dőlt a mérkőzés.
A hátralévő percekben még volt egy kihasználatlan emberelőny újbudai részről, valamint néhány Bálizs védés a pálya másik végén, de maradt a végeredmény. (0-4)
Gratulálunk a Csapatnak, igazán remek játékkal és szép gólokkal kényeztettek ma is bennünket! Gratulálunk Brunyának a shotouthoz és a meccsközben kiosztogatott sok jó passzához, Brúnónak a duplázáshoz, a két Zsombinak pedig a két szép és lélektanilag is talán a legjobb pillanatban belőtt góljaikhoz!❤️🏒🥅