MAC-HKB Újbuda – Titánok: 4-3 (hosszabbítás után) Izgalmakban nem volt híján ez…

MAC-HKB Újbuda – Titánok: 4-3 (hosszabbítás után)

Izgalmakban nem volt híján ez a mai meccs, ugye kedves szurkolóink?
Az első tíz percet mindkét csapat megnyomta, ide-oda záporoztak a lövések, voltak bőven helyzetek, aztán egyre inkább átvette a MAC HKB az irányítást.
Ennek a 13. perc elején lett meg az eredménye, amikor egy gyors támadás végén Kreisz Brúnó pontos passzából Csollák Márkó szerezte meg első gólját.
A gólöröm során aztán Márkó nekiugrott a palánknak, ami nem bírta a nyomást és darabokra tört, ifjú csatárunk pedig szó szerint kiesett a pályáról. Szerencsére nem lett baja, és mienk volt a vezetés is.
A kényszerszünet után tovább nyomott a MAC, de a következő harmad elejéig nem született újabb gól. (1-0)
Ekkor viszont csak tizenkilenc másodpercet kellett várnunk, Bugár Gábor lőtte ki a hosszú alsó sarkot egy nagy keresztpassz után, megszerezve második gólunkat.
A játékrész feléig tovább nyomtunk, onnan azonban minden összejött a Titánoknak.
A tizenkettedik perctől olyan gyorsan megfordították az állást, hogy csak kapkodtuk a fejünket.
Luusuaniemi előbb üresen maradva talált be közelről, majd ismét ő egyelített egy szerencsés lövéssel, amikor a korong valahogy átpattant Bálizs Bencén és becsorgott a hálóba.
A buli után azonnal újra támadtak a vendégek és Rétfalvi közeli lövése már a vezetés megszerzését jelentette számukra.
Ezután visszaállt a MAC mezőnyfölény, hatalmas helyzetek maradtak kihasználatlanul, a Titánok pedig veszélyes kontrákat vezettek, de Brunyán nem tudtak többször kifogni. (2-3)
A harmadik harmadban tovább nyomott a MAC, de csak nem akart megszületni az egyenlítő gól.
A vendégek pedig amikor a kapunk elé kerültek, életveszélyes helyzeteket alakítottak ki, szűk másfél perc volt hátra, mikor emberelőnyt sikerült kiharcolnunk, ami mellé lehoztuk a kapust is, így kvázi kettős emberelőnyben támadhattunk.
Nem sokkal később még ennél is nagyobb helyzetbe került a MAC: negyvenhét másodperccel a vége előtt elmozdult kapu miatt büntető lövéshez jutottunk. Sofron István vitte kapura a korongot, de Szeles szépen kivédte a próbálkozást.
Húsz másodperccel később azonban Sofi javítani tudott, keresztben elkorcsolyázva, esés közben lőtte be az egyenlítő gólunkat! (3-3)
A hosszabbítás harmadik percében aztán jól sikerült egy leindítás és Molnár Bálint kegyetlenül belőtte a győztes gólunkat, sebészi pontossággal! (4-3)
Izgalmas, szép gólokban gazdag mérkőzést láthattunk, gratulálunk a Csapatnak!
Harcoltak becsülettel, nem adták fel az utolsó percig, büszkék vagyunk nagyon rájuk!