MAC-HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 4-5 (hosszabbítás után) Izgalmas, gólg…

MAC-HKB Újbuda – Sport Club Csíkszereda: 4-5 (hosszabbítás után)

Izgalmas, gólgazdag mérkőzésre számítottunk és nem is okoztak csalódást a csapatok.
Jól kezdtek a mieink, az első percben egy plexirepedés miatti rövid kényszerszünet után Scott Macaulay azonnal megszerezte a vezetést a MAC HKB Újbudának!
A vendégek sem hagyták magukat, nyomni kezdtek és a hatodik perc legelején Combs egy szerencsés góllal egyenlített, a korong átcsorgott Bálizs Bence mamutjai között.
Nem sokkal ezután egy nagy kapuvasat is lőttek a csíkiak, majd egy páros kiállítást követően négy-a-négy ellen Yellow Horn szép szólója után újból a mi hálónkban kötött ki a korong.
A Csapat azonban nem hagyta ezt annyiban és azonnal egyenlített! Egy perc sem telt el, mikor Dóczi lövésébe Majoross Barnabás ért bele szépen, mattolva ezzel Samankovot. Nem mellesleg, ez volt a MAC HKB századik gólja a szezonban!
Az utolsó előtti percben a vendégek egy támadóharmadbeli szabálytalanság miatt hátrányba kerültek, amit nem sokkal a játékrész vége előtt Terbócs István keresztpasszából Brance Orbán használt ki, a kapuba visszaérő Samankovnak olyan szögben lőtte a botoskesztyűjére a korongot, hogy az megállíthatatlanul be is pattant. Ezzel szépen keretbe foglalták a fiúk a harmadot egy első és egy utolsó perces góllal.
Az utolsó másodperceket nagyon megnyomta a Csíkszereda, de Bálizs minden lövést védett. (3-2)
A második harmadot jobban kezdték a vendégek, egy gyors emberelőnyt Blackwater értékesített egy nagy lövéssel a felső sarokba.
Nem sokkal később mi is emberfórba kerültünk, de ezt nem sikerült kihasználni, viszont átvettük a mérkőzés irányítását. Több nagy helyzetet is sikerült kidolgoznia az Újbudának, egy alkalommal Kedves nullszöges lövése épphogy a gólvonal előtt csúszott végig keresztbe.
A játékrész fele előtt kicsivel ismét emberhátrányba kerültünk és bár ezt kivédekezte a Csapat, a Csíkszereda elkezdett nyomni, majd a tizenötödik percben ez a nyomás góllá is érett. Egy szép hosszú passzt követően Casaneanu tudott üresen kapura törni, majd még arra is volt ideje, hogy egy közeli lövőcsellel elvigye Brunyát, majd a kapu előtt elhúzva a korongot fonákkal gólt lőjön.
Nem sokkal később egy ugyanilyen helyzetben Becze is egyedül találta magát szembe Bálizs Bencével, ezúttal azonban bravúros védés lett a helyzet vége. (3-4)
A harmadik harmad elejét jól megnyomtuk, két gyors emberelőnyt is sikerült kiharcolnunk az első négy percben, a második előnyből Kreisz Brúnó hatalmas lövéssel egyenlített!
Továbbra is mi irányítottuk a játékot, több helyzetet tudtunk kialakítani, a tizenegyedik percben pedig újabb szeredai játékost állítottak ki, de nem sikerült újabb gólt szerezni.
Alig öt perc volt hátra, mikor Yellow Horn egy aljas, vakoldali ütközés után 2 plusz 10 perces büntetést kapott.
Az utolsó másodpercekben majdnem sikerült beütni a győztes gólt, de a nagy helyzet kimaradt, így hosszabbítás következhetett. (4-4)
Az első percben Terbi tudott meglódulni egyedül a kapussal szemben, azonban nem sikerült belőnie a nagy lehetőséget, a kontrából pedig Combs hasonló helyzetben nem hibázott. (4-5)
Nagy küzdés, szép gólok jellemezték a mai mérkőzést, egy pontot sikerült itthon tartanunk.