MAC HKB Újbuda – Opten Vasas HC: 6-2 Jól kezdtük a mérkőzést, már a második perc…

MAC HKB Újbuda – Opten Vasas HC: 6-2
Jól kezdtük a mérkőzést, már a második perc elején megszereztük a vezetést, Kozma passzába ért bele közelről szépen Nagy Krisztián, a korong pedig épp átcsúszott a mozduló vendég kapus mamutja alatt.
Nem sokkal később Dóczi kapott palánkra lökésért 2 plusz 10 percet, azonban Majoross Barnabás szemfüles korongszerzése, majd emberhátrányos gólja növelte a MAC HKB előnyét.
A harmadban nagyrészt a Vasas támadott, több időt töltöttek a kapunk előtt, negyvenhét másodperccel a vége előtt aztán egykori játékosunk, Schmál Kristóf szépített egy közeli fonák lövéssel.
De ez a kevés idő is elég volt arra, hogy visszaállítsuk a kétgólos különbséget, Terbócs középre tett korongja Kreisz Brúnó korcsolyájáról vágódott a hálóba az utolsó másodpercben. (3-1)
A második harmadban a MAC HKB kicsit ráülni látszott az eredményre, többek közt hiába sikerült kiharcolni egy bő egy percig tartó kettős emberelőnyt, nem sikerült gólt szerezni belőle.
Mindkét csapat tördelte a játékot, nem találtak fogást a másikon, de végül ismét gólt hozott az utolsó perc: egy emberelőnyös helyzetből Veshutkin éles szögből leadott lövése megpattant a védőnk korcsolyáján és védhetetlenül vágódott a kapuvas alá. (3-2)
A harmadik harmad első percében Kreisz Brúnó duplázott, így újra két gól különbség alakult ki a két csapat között.
Csatárunk előbb megkerülte a kaput, majd megpróbálta egyből utána behúzni, amit a kapus még védett, a kipattanó végül egy Vasas védőről mégis utat talált a kapuba.
Ebben a játékrészben sokkal jobban ott voltak fejben a fiúk, át is vették a játék irányítását, a hetedik percben Brance Orbán egy messzi lövés kipattanójára helyezkedett tökéletesen és be is tette a korongot a kapuba.
Sőt, két perccel később emberhátrányból is betaláltunk, a meccs során már másodszor, ezúttal Terbócs István tudott megindulni és a kapu előtt elhúzva nem finomkodott, hanem nagy gólt akasztott a hálóba.
Az utolsó tíz percben a Vasas próbált szépíteni, támadtak becsülettel, de Bálizs Bence mindent védett. (6-2)