MAC-HKB Újbuda – Ferencvárosi TC: 3-4 (hosszabbítás után) (A párharc állása: 3-…

MAC-HKB Újbuda – Ferencvárosi TC: 3-4 (hosszabbítás után)
(A párharc állása: 3-1 az FTC javára)

A negyedik mérkőzést az FTC kezdte lendületesebben, a harmadik percben Versteeg szerezte meg a zöld-fehérek első gólját.
Az ötödik percben emberhátrányba került a MAC HKB, de a vendégek mindössze egy lövésig jutottak, szépen védekeztek a fiúk. A harmad második felére átvették az irányítást a Rozsomákok, sikerült egy kiállítást is kiharcolni, ám ebből még nem lett gól.
A tizenhatodik percben azonban megszületett az egyenlítés: Nagy Krisztián egy szép meglátás után pontos indítással hozta helyzetbe Sofron Istvánt, aki két emberrel a nyakán is megtartotta a korongot, sőt be is lőtte azt Arany mellett a kapuba.
A harmad végén újra nyomott a Fradi, Versteeg duplája centiken múlt, de a kapuvas nekünk segített. (1-1)
A második húsz perc brusztolósabb, fizikaibb hokit hozott.
A hatodik percben szép letámadást követően sikerült megszereznünk a korongot, Terbócs aztán szép keresztpasszt adott Orbán Brance-nek, ő pedig azonnal visszatette a középen érkező Nagy Krisztiánnak, aki egy pontos lövéssel megszerezte a vezetést. A harmad – és talán a mérkőzés – legnagyobb védését Bálizs Bence mutatta be, aki a meginduló és csellel nagy helyzetbe kerülő Hodgman fonák lövését védte ki spárgázva. (2-1)
A harmadik harmadból majdnem öt perc telt el, amikor ismét Hodgman veszélyeztetett, lövése kipattant Bálizsról, erre pedig Tóth Richárd reagált a leggyorsabban és ki is egyenlített.
Innentől ismét nyomni kezdett a Ferencváros, de Bálizs fogott mindent, amit lehetett.
A vezetést a tizedik percben szerezték vissza a vendégek, emberhátrányból lőtt gólt Kulmala.
Rövid életű volt azonban a vezetés, mert egy gyors letámadás után Terbócs húzta közelről kapura a korongot, ami átjutott Aranyon és végül Versteeg korcsolyájáról átcsúszott a gólvonalon is. A bírók visszanézték videón az esetet, de maradt a gól és így újból döntetlen lett az állás.
A gól új életet lehelt a MAC HKB fiataljaiba, a maradék játékidőben nyomás alatt tudták tartani az ellenfél kapuját, a vendég csapat hiába próbálkozott kontrákkal.
Az utolsó percekig hatalmas helyzeteket alakítottunk ki, de a győztes gólt nem sikerült megszerezni, jöhetett a második meccs után ismét a hosszabbítás. (3-3)
Most nem kellett annyit várni a döntésre, mint legutóbb, bő öt perc alatt véget ért a mérkőzés.
Egy viszonylag ártatlannak tűnő betörés során Versteeg fonákkal emelte kapura a pakkot, Brunya pedig mellé nyúlt a lepkéssel, ezzel a Ferencváros megnyerte a mérkőzést, egy győzelemre van a továbbjutástól. (3-4)