MAC-HKB Újbuda – Dunaújvárosi Acélbikák: 4-3 (szétlövés után) Kedves szurkolóin…

MAC-HKB Újbuda – Dunaújvárosi Acélbikák: 4-3 (szétlövés után)

Kedves szurkolóink, nem sokat unatkoztunk ma ma este sem, nem igaz?😍
Láthattunk szép gólokat, majd egy hosszabbítást és szétlövést, mostanra pedig már elmondhatjuk, hogy a szünet utáni első meccset bizony megnyerte a Csapat!❤️🏒🥅
A mieink kezdtek jobban, de mindkét oldalon érezhető volt, hogy hosszabb kihagyás után először játszanak a srácok éles meccset.
Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, ebből azonban mi profitáltunk.
A nyolcadik percben Sofron István használt ki egy újvárosi védelmi hibát és szerzett vezetést a MAC-HKB-nak.
Öt perccel később aztán egy kapu előtti kavarodást követően Nagy Krisztián találta meg a korongot és növelte közelről az előnyünket.
A harmad végén azonban mi sem úsztuk meg, egy védő harmadban eladott korongot Szappanos bombázott be Bálizs válla fölött. (2-1)
A második harmadban hamar emberhátrányba kerültünk, amiből előbb Majoross Barnabás korongszerzése és szépen visszatett passza után Terbócs István lőtt majdnem gólt, de sajnos az ütője beletört a próbálkozásba, utána viszont Nilsson egy kékvonalas bombával kiegyenlített.
Alig másfél perccel később a MAC HKB is szerzett egy emberelőnyös gólt, Garát Zsombor messzi lökete egy dunaújvárosi védő lábáról pattant védhetetlenül a hálóba.
A játékrész sok izgalmat tartogatott, Bálizsnak nagy védéseket kellett bemutatnia.
Egy kapu előtti korongra tenyerelés miatt büntetőt lőhetett a DAB, ezt régi ismerősünk, Keegan Danseraeu lőtte, de Brunya itt is szépen védett. (3-2)
A harmadik harmad ismét kicsit kaotikus és fejetlenül rohanós játékot hozott, de gól sokáig nem esett.
Mindkét oldalon több nagy helyzet is volt, de tartotta a MAC az egygólos előnyét.
Az utolsó 5 perc eljövetelével azonban ismét kiállítottak tőlünk egy embert, a DAB pedig ismét kihasználta az előnyt.
Másik régi ismerősünk, Kovács Bronson lövésébe Mazurek ért bele a kapu előtt, majd saját kipattanóját kotorta be kapusunk alatt.
A maradék néhány percet megtolta a MAC HKB, de a másik oldalon is volt még helyzet, gól azonban nem született, jöhetett a hosszabbítás. (3-3)Itt végig uraltuk a játékot, több nagy ziccert is sikerült kialakítanunk, de Hughson mindent megfogott.
A szétlövés során a második körben Brance Orbán lövését videózni kellett, de végül megadták a gólt, erre a harmadik körben Dansereau válaszolt.
Azonnal utána Sofron is kihasználta a lehetőséget, erre pedig már nem jött válasz, így sikerült behúzni a győzelmet.