MAC HKB Újbuda-DEAC 2:3 (szétlövés után) Kedves szurkolóink, úgy kezdte a mérkő…

MAC HKB Újbuda-DEAC 2:3 (szétlövés után)

Kedves szurkolóink, úgy kezdte a mérkőzést a Csapat, ahogy ezt a mérkőzés előtti beharangozóban Marton Tibor kérte.
Alig egy perc és 22 másodperc kellett ahhoz, hogy egy szép letámadás után Molnár Bálint beköszönjön egy gyönyörű góllal Hetényi Zoltánnak.
A gólpasszokat Nagy Krisztián és Brance Orbán jegyezték.
Az első harmadban a MAC HKB irányította a játékot, de több gól nem született. Pedig Schlekmann Márk két szólójából gyors egymásutánban két kiállítást is kiharcolt, bő fél percig kettős emberelőnyben játszhattunk, de kihasználni nem sikerült a helyzeteinket. (1-0)
A második harmadban Kreisz Brúnó nagy helyzete volt az első igazán említésre méltó mozzanat, itt a kapus vállán csorgott végig a pakk, majd a gólvonalról sikerült kikaparnia azt a védelemnek.
A bírók biztos ami biztos alapon megvideózták a helyzetet, de nem haladt át a gólvonalon a korong.
Hiába voltak emberelőnyeink, nem sikerült belőlük növelni az előnyt, a DEAC pedig egyre aktívabb lett.
A mérkőzés felénél góllá is érett a debreceni formajavulás, Kiss Patrik lőtt nagy gólt az addig kiválóan védő Bálizs Bencének.
A harmad végére tartogattak még tűzerőt a csapatok.
A tizenhetedik percben Brance Orbán szerezte meg újból a vezetést a MAC HKB-nak, de erre két percen belül ismét Kiss Patrik válaszolt, így döntetlennel fordultunk a harmadik harmadra. (2-2)
A vendégek kezdték gólveszélyesebben az utolsó húsz percet, megszületett az első debreceni emberelőny is, Brunyának pedig akadt bőven dolga.
Tőlünk egy nagy Kreisz helyzetet lehet kiemelni a harmad első feléből, de ahogy haladt az idő, egyre inkább kezdtük visszavenni a mérkőzés irányítását, többet zajlott a játék az ellenfél védekező harmadában.
Az utolsó három percből kettőt emberelőnyben tölthetett a DEAC, de a védelmünk kiállta a próbát. A meccs legvégén még Brunyának kellett néhány bravúrt bemutatnia, amikor gyors egymásutánban négy közeli lövés is érkezett.
Jöhetett a hosszabbítás.
Ebben itt is, ott is nagy helyzetek és nagy védések következtek, Kreisz Brúnó pedig egy kiállítást is kiharcolt, aminek következtében időt kért Kangyal Balázs, a dolgokat átbeszélendő. Sajnos nem sikerült gólra váltani a lehetőséget, pedig mindent megtettek a fiúk, így következtek a büntetők.
Itt is végletekig kiélezett párbajra került sor, Hetényi mind az öt lövést kivédte, Bálizs eszén pedig csak az utolsó körben tudott túljárni Kloz, így a Debrecen elhozott két pontot a Tüskecsarnokból.
Nagyot küzdöttek ismét a mieink, legközelebb bemegy a büntető, az egy pontot pedig megbecsüljük. Gratulálunk a srácoknak!❤️🏒🥅
Nincs már több szabadnap, hétfőn újabb mérkőzés vár a Csapatra, a Vasas otthonában lesz jelenésük.

Fotó: Szűcs Attila