MAC HKB Újbuda – Corona Brasov Wolves: 4-3 Jobban kezdte a mérkőzést a MAC HKB,…

MAC HKB Újbuda – Corona Brasov Wolves: 4-3

Jobban kezdte a mérkőzést a MAC HKB, a hetedik percben Kedves Richárd harcolt ki egy kiállítást, amit szinte azonnal ki is használtunk.
Brance Orbán adott hosszú keresztpasszt Terbócsnak, aki messziről hatalmas bombagólt ragasztott a hálóba.
A vendégek lassacskán felzárkóztak, majd át is vették a kezdeményezést a harmad második felére, ez pedig a tizenkilencedik perc elején góllá érett, amikor egy középre tett korongba Tranca tudott jól beleérni. (1-1)
A második játékrész elején ismét nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfél kapuját, Schlekmann hatalmas kapuvasat lőtt kapásból az elején, majd alig másfél perc elteltével Terbócs és Kreisz tudtak kettő-az-egyben megindulni, előbbi pontos passzát utóbbi váltotta gólra.
A következő percekben itt is és ott is kiállítások, valamint nagy Bálizs védések következtek.
A brassói nyomást egy szép góllal sikerült megtörnünk: Garát Zsombor messzi lövésébe Brance Orbán ért bele a legjobbkor és ezúttal sem hibázott!
A kétgólos előnyt azonban sajnos nem tudtuk megtartani.
Harminckét másodperccel a gólt követően érkezett a brassói farkasok válasza: Dame-Malka lopta a távolságot, majd hatalmas bombát küldött a hosszú felsőbe.
A tizenhatodik percben pedig egy palánk mellett eladott korongot Valchar küldött erősen középre, ahol Tomás Klempa elemi erejű kapáslövéssel kiegyenlített.
A harmadik harmadra érezhetően más hozzáállással jött ki a Brassó, többször is beszorították a mieinket a kapunk elé, de Bálizs brillírozott.
A harmad közepe felé sikerült nekünk is nagy helyzeteket kialakítani, de gólra egyiket sem sikerült váltani, majd a meccs utolsó nyolc percében kétszer is emberhátrányba kerültünk, de ezeket emberfeletti erővel és kitartással sikerült kivédekeznünk.
Sőt, másfél perccel a vége előtt Terbócs István éles szögből kapura húzott lövése valahogy utat talált a vendég kapus karja alatt, így megszereztük a vezetést!
A Brassó azonnal lehozta Tőkét, majd az első adandó alkalommal időt is kértek. A legnagyobb helyzet épp Klempa előtt adódott, aki kisodródva bár megcsinálta a cselt, de befejezni nem tudta az akciót, nagy győzelmet arattunk a tegnapi meccs visszavágóján, egy igazán kemény ellenfelet sikerült legyőznie a Csapatnak. (4-3)