Gyergyói Hoki Klub – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 6-2 A hangulatra …

Gyergyói Hoki Klub – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 6-2

A hangulatra nem lehetett panasz ma este, teltház előtt léptek jégre a csapatok. A mérkőzés második percében emberelőnybe kerültünk, amit sajnos nem sikerült kihasználni, ellenfelünk pedig büntetett: a hatodik percben Sylvestre révén megszerezték a vezetést.Ráadásul nem sokkal később Kornakker Dániel lesérült egy rossz ütközés során, így Farkas Rolandnak kellett beállni helyettesíteni. A 12. perc elején ismét Sylvestre volt eredményes, majd egy páros kiállítást követően még ugyanebben a percben Chris Bodó is betalált, ezzel három gólra növelték a hazaiak a különbséget. Még a harmadban sikerült nekünk is gólt lőni: a 16. perc hozta meg a szépítést, Szabó Bence talált be Ilya Tsulygin és Kirils Galoha gólpasszából! (3-1)
A második harmad előtt jéghiba miatt kicsit több szünet volt a megszokottnál. Miután végre újra jégre léphettek a csapatok, azonnal támadásba lendült a GYHK és fél perc után gólt szereztek Vincze Péter által. A 27. percben emberhátrányba kerültünk két percre, de ezt ki tudtuk védekezni, aztán néhány perccel később Ilya Tsulygin szépített!
A harmad második felében nem tudtunk kihasználni egy emberelőnyt, majd a végén tőlünk is jött egy kiállítás, amit a 40. percben gólra is váltott Haaranen által a hazai csapat. (5-2)
A záró játékrészben sem alakultak sajnos jobban a dolgok. A 46. percben újabb kiállítást kaptunk, amit alig húsz másodperc alatt ki is használt Császár, ezzel tulajdonképpen eldöntve a mérkőzést.
Az 56. percben Di Diomete kapott 5 perc plusz véglegest verekedésért, de ezt sem tudtuk végül gólra váltani, így maradt a 6-2-es vereség.

Fotó: Szász Adorján, Gyergyói Hoki Klub