Gyergyó HK – MAC-HKB Újbuda: 1-2 (büntetők után) Igazi körömrágós, végletekig k…

Gyergyó HK – MAC-HKB Újbuda: 1-2 (büntetők után)

Igazi körömrágós, végletekig kiélezett összecsapásra került sor a MAC HKB és a Gyergyói HK között.
Végig a védelmek és a kapusok domináltak mindkét oldalon.
A tizenkettedik percben Scott Macaulay lőtt fonákkal gólt Majoross Barnabás asszisztjából, ami az utolsó percig a meccs egyetlen gólja volt.
A mérkőzés nagy részében a piros-fehérek akarata érvényesült, bár a MACnak is voltak nagy helyzetei.
Egyszerűen a gyergyói csapat akármit talált ki, akármilyen szép támadást is épített fel, Bálizs Bence volt mindig a végállomása a korongnak.
Ha egyáltalán eljutottak Brunyáig, mert a védőink is önfeláldozóan blokkoltak, amikor kellett. Ha pedig éppen minden klappolt volna a hazaiaknál, akkor vagy a kapuvas szólt közbe, vagy csak szimplán nem volt szerencséjük.
A másik oldalon Cook hasonlóan jól és meggyőzően védett, az életveszélyes MAC kontrákat és a kialakított helyzeteket is hárította.
Az utolsó perceket még inkább megnyomták a hazaiak, de amennyivel ők többet fektettek a támadásba, mi annál inkább koncentráltunk a védekezésre. Sőt, egy elrontott sorcsere során Terbócs meg tudott ugrani, de nem sikerült gólra váltani a helyzetet.
Az utolsó bő egy percben kiállítottak egy újbudai játékost, amire a Gyergyószentmiklós időkéréssel és kapuslehozatallal felelt, tehát kettős emberelőnyben játszhattak.
Ez a taktika be is jött, ötvenöt másodperccel a vége előtt Podlipnik lőtte be messziről az egyenlítő gólt.
A hosszabbításban 3 a 3 ellen játszottak a csapatok szokás szerint, ez pedig technikás, gyors hokit hozott, szinte folyamatos helyzetekkel mindkét oldalon.
Gólt azonban egyik félnek sem sikerült szereznie, így jöhetett a szétlövés.
Itt első körben Koskiranta és Garát Zsombor egyaránt eredményes volt, aztán Brunya fogott zsinórban hármat, mialatt Brance Orbán a harmadik körben kegyetlen nagy gólt vágott.
Az utolsó körben aztán Bálizs ismét nagyot védett, amivel megnyertük a mérkőzést és elhoztunk két pontot vendéglátóinktól.