FTC-Telekom – MAC HKB Újbuda: 6-4 Hatalmas iramú, sok gólos, fizikai, brusztoló…

FTC-Telekom – MAC HKB Újbuda: 6-4

Hatalmas iramú, sok gólos, fizikai, brusztolós mérkőzésen végül sajnos alulmaradt a MACHKB Újbuda csapata a mai rangadón.
Az első percen belül, pontosabban a 14-ik másodpercben sikerült a mieinknek megszerezni a vezetést, amikor is Kreisz Brúnó keményen középre lőtt passzából Terbócs István lőtte ki a felső sarkot. A hatodik percben jött a következő MAC-HKB találat, Scott Macaulay a saját kék vonaláról indult meg és nagy szóló végén szintén a felső sarokba helyezte a korongot.
A Ferencváros nem sokkal később szépített emberelőnyből, Ellerby nagy lövésébe ketten is beleértek, végül Kóger nevéhez került a találat.
A harmadban bár mindkét oldalon sok volt a helyzet, az FTC lőtt többet kapura. A legnagyobb helyzet mégis nálunk maradt ki, Terbi egy gyönyörű szóló végén mattolta már Arany Gergelyt, de a kapuvasról kipattant a korong. (1-2)
A második játékrész elején sikerült az egyenlítés a zöld-fehéreknek, Roczanov egy messzi lövés kipattanóját tette vissza közelről az üresen maradt kapuba. Alig egy perccel később két ferencvárosi játékos ütközött össze és egyikük lenn is maradt, a MAC pedig az így létrejött kvázi emberelőnyös szituációt gólra tudta váltani: Kreisz lőtt középről szép gólt, újra megszerezve a vezetést az Újbudának.
A kapott gól megzavarta a hazaiakat, rövid időre átvette a mérkőzés irányítását a MAC HKB.
A tizennegyedik percben azonban mégis újra egyenlíteni tudott az FTC, Sarcia távoli lövést eresztett meg takarásból és Bálizs Bence karjáról bevágódott a pakk a hálóba.
A harmad végén még emberelőnybe kerültünk és sikerült ismét nyomást gyakorolni az ellenfélre, de több gól már nem esett. (3-3)
Nem így a harmadik játékrészben, mikor ismét első perces gólt szerzett a MAC HKB!
Schlekmann Márk egy buli után üresen maradt szemben a kapuval, nem is habozott, magabiztos, hatalmas gólt lőtt.
Eztán sokáig ismét a fizikai hoki dominált, nagy lövések, nagy ütközések voltak mindkét oldalon, majd a tizenharmadik percben újabb emberelőnyös góllal egyenlített a Ferencváros, ezúttal egy középre tett korongot Kulmala emelt fel fonákkal, védhetetlenül. Sőt, nem sokkal később megszerezte a meccs során először a vezetést az FTC, Versteeg messzi lövése vagy a védő-, vagy Kóger korcsolyájáról pattant be, a bírók meg is videózták az esetet, de az ítélet maradt.
Kangyal Balázs vezetőedző úgy döntött, hogy húz egy váratlant és kapásból lehozta az egyébként kiválóan védő Brunyát, de most nem jött be a taktika, Tóth Gergő üres kapus góljával bebiztosította a győzelmét a Fradi. (6-4)
Ezen a meccsen kis túlzással volt minden: izgalom, jó és gyors hoki, szép gólok, mindkét csapat az első sípszótól kezdve az utolsóig hajtott, egy percre nem lazítottak a játékosok.
Nincs okuk a mieinknek szégyenkezni, mert ma is becsülettel beleadtak mindent.
Tudjuk azt is Őket ismerve, hogy ettől csak még keményebben fognak akarni, hajtani, a soron következő mérkőzésre készülni.
Ezt teszik a szezon kezdete óta. Ez a fiatal játékosokkal tele tűzdelt csapat még a legnehezebb helyzetekből is folyton tanulja a nagy hoki leckét, és rendre egyet előrelépve a lehető legtöbbet hozza ki minden egyes meccsből.