FTC-Telekom-MAC HKB Újbuda: 4-1 Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan sikerült egy e…

FTC-Telekom-MAC HKB Újbuda: 4-1

Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan sikerült egy emberelőnyt kiharcolni, aminek az utolsó másodpercében Scott Macaulay egy hátratett korongból nagy gólt lőtt. Innentől támadóbb felfogásban játszott a Fradi, a nyolcadik percben jött is egy MAC HKB kiállítás, de ebből a mai meccsre visszatérő Terbócs István tudott majdnem emberhátrányos gólt lőni, amit Arany Gergely azonban szépen védett.
A harmad végén Bálizs Bence gyors egymásutánban három hatalmas bravúrt mutatott be, így az ellenfél támadásából sem született gól. (0-1)
A második harmad első percében Somogyi lövését védte Brunya, azonban a korongot már nem birtokolta, ezt a védőink nem látták, Nagy Gergő pedig nagyon szemfülesen bekotorta a játékszert a kapuba, kiegyenlítve ezzel az állást.
A játékrész utolsó néhány percéig maradt is az 1-1, bár mindkét oldalon voltak nagy helyzetek. Aztán a tizennyolcadik percben előbb Kulmala húzott vissza egy kipattanót a kapuba, majd fél perccel később Versteeg lövése is utat talált a hálóba. (3-1)
Az utolsó harmadba áthoztunk fél percnyi emberelőnyt, de ezt nem sikerült kihasználni, a Ferencváros viszont nem sokkal később Somogyi révén eredményes volt emberfórból.
Innentől kezdve érezhetően arra mentek, hogy megtartsák az előnyt, ne kockáztassanak és ezt kiválóan meg is valósították.
Néhány helyzet még kialakult itt is, ott is, de az eredmény már nem változott. (4-1)
Holnap következik a négy nyert mérkőzésig tartó párharc második felvonása, szintén 18:00 órától.