FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda: 3-4 (hosszabbítás után) (A párharc állása: 1-1) A …

FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda: 3-4 (hosszabbítás után)
(A párharc állása: 1-1)

A második mérkőzés elején azonnal nyomni kezdett a Ferencváros, az első másodpercekben máris nagyot kellett védenie Bálizs Bencének, majd még az első percben emberelőnybe került a zöld-fehér gárda. Ezt Kóger lövésével ki is használták, Ő jegyezte a Ferencváros első gólját, majd a tizenegyedik percben szépen kijátszott támadás végén Kulmala növelte csapata előnyét.
Nem sokkal később a mai forduló szépségdíjas találatát láthattuk, Terbócs István nagy szóló végén egy szép csellel a kapu elé került, és gyönyörű gólt szerzett.
A harmad végén az addig is fizikai játék szabálytalanságokba váltott át, aminek köszönhetően kettős emberelőnybe került a MAC HKB.
Kovács Bronson a kapu előtti kavarodást kihasználva szépített, de ezt videózás után rúgó mozdulat miatt érvénytelenítették a játékvezetők. Nem kellett azonban sok idő, hogy Bronsi egy szabályos gólt is szerezzen egy sakk-matt helyzet végén. (2-2)
A második harmad ötödik percében ismét emberelőnybe kerültünk, Kovács Bronson pedig újból gólt szerzett közelről, Scott Macaulay mindkét Kovács gólhoz gólpasszt adott, rajta kívül Terbi és Brance Orbán voltak még az asszisztosok.
Ezután komoly erőket vetett be a Fradi az egyenlítés érdekében, de a Rozsomákok védelme állta a sarat. Az utolsó két percben újra kiharcoltunk egy emberfórt, de hiába rohamoztuk a kaput, Arany Gergely többször is bravúrral védett. (3-2)
A harmadik harmadban jóformán egy pillanatnyi üresjárat sem volt.
Hatalmas iramot diktáltak a csapatok, hol az Újbuda, hol a Ferencváros dolgozott ki nagy helyzeteket, vagy vezetett életveszélyes kontrákat.
Bálizs és Arany egyaránt klasszis teljesítményt nyújtva védték kapuikat.
Három és fél perc volt hátra, amikor a zöld-fehérek egyik helyzetét nagy harc után Németh Attila váltotta gólra, hosszú idő után tehát újra döntetlen lett az állás.
Ez sem lassította le az iramot, még az utolsó percben is voltak helyzetek, a rendes játékidő vége azonban döntetlen lett, jöhetett a hosszabbítás. (3-3)
Itt 4-a-4 ellen az FTC volt a dominánsabb, a MAC HKB inkább kontrákkal és kevéspasszos megindulásokkal operált. A hetedik percben Terbócs kiharcolt egy kiállítást, amit azonban – köszönhetően többek közt Sarcia önfeláldozó blokkjának – kivédekezett az ellenfél.
Öt és fél perccel a vége előtt visszakapta az emberelőnyt a Fradi, de a MAC HKB is szépen tartotta magát, így továbbra sem született meg a győztes gól. A hosszabbítás második húsz percében már érezhető volt a fáradtság a csapatokon, de a tenyérizzasztó izgalom továbbra is maradt. A hetedik percben Arany kapuja előtt kisebb tumultus alakult ki, aminek következtében mindkét csapatból 2-2 játékos ült ki a büntetőpadra. A döntés végül a kilencedik perc közepén jött el, amikor is emberelőnybe került a MAC HKB, Scott Macaulay pedig okosan játszott összes Sofron Istvánnal, akinek aztán elsült a kapáslövése, és a #20-as hálószaggató góljával megnyerte a Csapat a mérkőzést! (3-4)