Ferencvárosi Torna Club – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 3-4 (hosszabb…

Ferencvárosi Torna Club – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 3-4 (hosszabbítás után)
(Az elődöntő állása: 2-1 az FTC javára)
Áthoztuk a hajtós, gyors hokinkat az előző mérkőzésről és szerencsére már az első harmad hozott egy BJA gólt.
A 6. percben emberelőnybe kerültünk és már csak tíz másodperc volt hátra ebből, amikor Kirils Galoha kapott szép passzt Nagy Krisztiántól és egy nagy kapáslövéssel megszerezte a vezetést!
A harmad felénél mi kerültünk emberhátrányba, de ezt nagyobb vész nélkül lehoztuk, nagyrészt a BJA akarata érvényesült, az utolsó percekben tudott csak kitámadni a Ferencváros, de Kornakker Dániel mindent védett. (0-1)
A második harmad legelején azonnal támadásba lendüldtek a Rozsomákok és fél perc sem kellett, hogy Kirils Galoha megszerezze második gólját! Ezúttal egy kipattanó korongot húzott vissza a hálóba.
Hamar jött a szépítés, egy védelmi hibát követően Tóth Gergő tudott megindulni és a saját kipattanóját vissza bírta még lőni kapusunk mellett.
A 24. percben aztán Kirils Galoha ezúttal Schlekmann Márk gólpasszából volt eredményes, mesterhármast szerezve ezzel!
Nem tudtuk lerázni ellenfelünket, nem telt el egy perc, amikor egy nagy Kornakker védés után a kipattanót Kulmala lőtte be, visszaállítva az egygólos különbséget.
Innentől inkább a fizikai hoki vette át a főszerepet, sok volt a harc és az ütközés a mezőnyben.
A 28. percben emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült kihasználni, a játékrész második felében többször támadott a Ferencváros, de Kornakker fogta amit csak lehetett és a védelem is a helyén volt.
Később Mirko Djumic szépen cselezte be magát a kapu elé és hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe Ilya Tsulygint, de Arany Gergely hatalmas bravúrral védett.
A harmad végén kialakult egy nagyobb csetepaté ellenfelünk kapuja mögött, amiből mindkét oldalon 1-1 kiállítás született, ennek nagy részét átvitték a csapatok a harmadik húsz percre. (2-3)
A harmadik harmad egy hatalmas Kornakker bravúrral indult, de a 43. percben így is jött az egyenlítés: egy újabb védelmi hibát használt ki ellenfelünk. A kapu előtt két ferencvárosi játékos is várta a korongot, végül Turbucznak még egy cselre is volt ideje, mielőtt gólt szerzett.
Az 57. percben emberelőnybe kerültünk, de ezt nem tudtuk kihasználni, és a rendes játékidő végéig már nem esett gól. (3-3)
A ráadás első percei zöld-fehér fölényt hoztak, de aztán jöttek a BJA helyzetek is, Jesperi Viikilä került a kapu elé és húzta rá, de Arany ismét hatalmasat védett, azonban egy kiállítás így is lett belőle.
Ez pedig döntőnek bizonyult. A 66. percben egy szépen kijátszott támadás során Ivan Vorobyov vágta be a a negyedik gólunkat. Győzelem! (3-4)
Szép volt srácok, gratulálunk!❤️🏒🥅 Kirils Galohának a mesterhármashoz duplán! ❤️🏒🥅

Fotó: Orlóczi Zsuzsanna, FTC-Telekom