Ferencvárosi Torna Club – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-3 (Az elődö…

Ferencvárosi Torna Club – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-3
(Az elődöntő állása: 2-2)

Jó iramú, gyors harmadot hozott a negyedik mérkőzés.
A ferencvárosi csapat kezdett aktívabban, de folyamatosan átvettük az irányítást. Majdnem a harmad felénél jártunk, mikor megszereztük a vezetést: Pozsgai Tamás távoli lövése éppen a középen remekül érkező Jesperi Viikilä elé pattant, finn csatárunk pedig könnyedén használta ki az ajtó-ablak helyzetet, be is vágta a pakkot Arany Gergely kapujába! Nem sokkal később belefutottunk egy kiállításba, de ezt szépen kivédekeztük. Kornakker Dánielen nem lehetett kifogni. A végére még nekünk is adódott egy emberelőny, ami során nagyon felpörgettük a játékot, de az újabb gólszerzés nem sikerült. (0-1)
A második harmad 6. percében emberelőnybe kerültünk, melynek során három hatalmas gólszerzési lehetőség is adódott: először Szabó Bence eresztett meg egy hatalmas lövést ami a kapuvasról pattant ki, majd ebből kontrázni tudott az FTC és Kulmala szólóját hárította bravúrral Kornakker. Végül Szita Donát kapott remek passzt középen, de az utolsó cselbe bele tudott nyúlni Arany Gergely, így ez az előny is kihasználatlanul maradt.
A harmadban itt is, ott is voltak kiállítások, nálunk figyelmetlenségből (kiemelt korong, játék késleltetése) a másik oldalon pedig durvaságból (palánkra lökés, bottal lökés), de ezek egyikéből sem tudtak gólt szerezni a csapatok. (0-1)
A záró játékrészt is még másfél percnyi emberelőnyben kezdtük, de hiába voltak ismét hatalmas helyzeteink, csak nem jött a gól.
A 44. perctől ismét mindkét oldalon volt kiállítást érő szabálytalanság, a 4-a-4 elleni játék pedig végre meghozta a második BJA gólt. Egy gyorsan végigpasszolt játék következtében le tudtunk támadni, Ivan Vorobyov gyönyörű keresztpasszt adott Nagy Krisztiánnak, aki közelről lőtt szép gólt.
Ezután egy kis ideig még kettős emberelőnybe is kerültünk, de ezt nem tudtuk kihasználni, köszönhetően Arany védéseinek.
A másik oldalon Kornakker Dani is dolgozott keményen, a kevés nagy FTC helyzetet bravúrosan védte.
Az 54. perc ismét emberhátrányt hozott, az ellenfél edzője pedig időt is kért azonnal, ennek ellenére ezt a két percet nagyobb probléma nélkül kivédekeztük.
Az 58. percben lehozta kapusát a Ferencváros, de ezt Kirils Galoha lévén szinte azonnal ki tudtuk használni, eldöntve ezzel a mérkőzés végkimenetelét. Az utolsó percekre még maradt némi felesleges durvaság a másik oldal részéről, de ami számunkra a lényeg: Kornakker Dániel lehozta kapott gól nélkül a mérkőzést és 2-2-es állással várhatjuk az ötödik meccset. (0-3)
Szép volt srácok, gratulálunk!❤️🏒🥅
Daninak is a shutout-hoz, megérdemelte a meccsen nyújtott kiváló teljesítményéért! ❤️

Fotó: Ernavarhegyi_Photography