Ferencvárosi TC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-4 Nagyon jól kezdt…

Ferencvárosi TC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-4

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, több szép helyzetünk is volt mielőtt a 4. percben Schlekmann Márk egy kipattanó korongot lőtt vissza a kapuba, megszerezve ezzel a vezetést. Az első harmadban jobban játszott a BJA, és az utolsó percben egy kiharcolt emberelőnyt sikerült is kihasználni: Mirko Djumic korcsolyázott a kapu elé és lőtte a felső sarokba Arany Gergely válla fölött a korongot a harmad végét jelző dudaszó előtt egy másodperccel. (0-2)
A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsoltak a hazaiak, Farkas Roland azonban fantasztikusan védett. A 10. percben Rasmus Kulmala hiába járt túl kapusunk eszén, a kapuvas megmentette csapatunkat, így gól nem született a lövésből.
Nagyon nyomott a Ferencváros, de egy hiba megpecsételte a sorsukat: a 35. percben Djumic szerzett korongot a kapu előtt és egy egészen elképesztő passzal találta meg Tóth Richárdot, aki nem is hibázott, hatalmas gól vágott!
A záró játékrészt még jobban megnyomták a hazaiak, szinte végig támadták a húsz percet, de Farkas Roland eszén a mai napon nem lehetett túljárni és a BJA védelem is tökéletesen végezte a dolgát.
Három perccel a vége előtt időt kért a Ferencváros és lehozták a kapust is, ezt azonban mi tudtuk kihasználni: másfél perccel később Darren McCormick ugrott ki szépen és Ilya Tsulygin passzát az üres kapuba belőve beállította a 0-4-es végeredményt.