FEHA19 – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 2-3 (hosszabbítás után) (A ne…

FEHA19 – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 2-3 (hosszabbítás után)
(A negyeddöntő állása: 3-0 a BJA javára)

Az első harmadban főleg a FEHA akarata volt a mérvadó, a mieink inkább kontrákból próbáltak érvényesülni.
A 8. percben kaptunk egy emberelőnyt, de ebből nem sikerült gólt szerezni, majd a 13. perc legvégén jött nálunk is egy kiállítás, amit tíz másodperc híján sikerült kivédekezni, ekkor azonban egy szépen körbepasszolt támadás végén Mingazovhoz került a korong, aki kegyetlen nagy gólt akasztott a hálóba.
Nem sokkal később Ambrus majdnem növelte az előnyt, lövése a keresztvasról pattant ki, az ellentámadásból pedig Garát Zsombor találta telibe a fehérvári kapuvasat. Szerencsére ennek a kipattanójára pont jó helyen volt Eetu Elo, aki visszatette az előtte tátongó kapuba a pakkot és megszerezte ezzel az egyenlítő gólunkat. Bő másfél perccel a harmad vége előtt újra vezetést szereztek azonban a hazaiak: kavarodás alakult ki a kapunk körül, végül Zohovs elé került a korong, aki azonnal el is lőtte, Kornakker Dániel pedig hiába tudott beleérni, átcsorgott rajta és a gólvonalon is a lövés. (2-1)
A második harmadra áthoztunk még majdnem egy percnyi emberhátrányt, de ezt simán kivédekeztük, a 27. perctől pedig jött egy elég kaotikus időszak, amikor is előbb kettős emberelőnybe kerültünk, ráadásul Mokshantsevet fegyelmivel ki is küldték a meccsről. Ebből sikerült hamar egyenlíteni, Eeto Elo találta meg egy gyönyörű passzal Garát Zsombort, aki közelről belőtte második gólunkat. A következő kiállítás letelte után egy percen belül kétszer is kiemelték a hazaiak a palánk fölött a korongot a pályáról, tehát újra kettős emberelőnybe került a BJA, ebből azonban nem született gól, pedig Jesperi Viikilä egy szép szólót követően centikkel maradt csak le arról, hogy betaláljon.
Ezt követte egy páros kiállítás, majd pár másodperccel később már mi voltunk emberhátrányban. Több gól nem esett, de a játék képe alapján mi irányítottunk a harmad nagy részében. (2-2)
A harmadik harmad első perceiben nagyon beszorítottuk ellenfelünket a saját kapuja elé, de hiába jöttek a lövések, nem sikerült betalálni. Ezután kiegyensúlyozottabb lett a játék, mindkét oldalon voltak helyzetek, de a védelmek és a kapusok tartották magukat. A rendes játékidőben nem is született döntés, viszont az utolsó másodpercekben beleszaladtunk egy kiállításba, így nehezen indult a hosszabbítás. (2-2)
Szerencsére a srácok szépen kivédekezték a majdnem teljes két percet, majd irányították is a játékot, de azért mindkét oldalon voltak komoly helyzetek. Kornakker Dániel és Horváth Dominik is nagy bravúrokat mutattak be.
Végül a harmad felénél sikerült eldönteni a meccset: egy messzi Szabó Bence lövésbe Schlekmann Márk tette bele tökéletesen az ütőjét közvetlenül a kapus előtt, a korong pedig így védhetetlenül vágódott a hálóba.