FEHA 19 – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-4 A mérkőzés elejétől fogv…

FEHA 19 – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-4

A mérkőzés elejétől fogva a Rozsomákok irányították a mérkőzést, több helyzetet sikerült kiharcolnunk, ami lövés pedig eljutott a BJA kapuig, azt Kornakker Dániel simán védte. A 8. percben emberelőnybe került a BJA, mivel túl sok ember volt a jégen az ellenfelünknél. Ezt azonnal ki is használtuk: az elhozott buli után Szabó Bence passzolt Eetu Elo-hoz, aki hatalmas emberelőnyös gólt ütött. A harmad végére tartogattunk még egy csattanót: Ivan Vorobjov messziről lőtt egy nagyot, ami egy védőn megpattant középen, így védhetetlenül vágódott a hálóba. (0-2)
A második húsz perc elején támadóbb felfogással jött ki a fehérvári csapat, de Kornakker kapuja továbbra is bevehetetlen volt. A hazai nyomást két gyors egymásutánban kapott kiállítás szüntette meg, bár ezekből a BJA nem tudott újabb gólt szerezni. A 32. percben aztán mi kerültünk emberhátrányba, de ebből sikerült egy gyors kontrát indítani, aminek a végén Szita Donát lőtt nagy gólt. (0-3)
A záró játékrész hatodik percében emberelőnybe került a BJA, amit ismét sikerült gólra váltani. Eetu Elo messziről leadott lövése kipattant a kapusról és legkorábban Jesperi Viikilä ébredt, és közelről be is húzta a szabadon maradt korongot a hálóba! (0-4)
Ennek a gólnak a hatására több támadást is indított a FEHA 19, de a szépítő gól csak nem akart megszületni. A harmad felénél így már csak az volt az egyetlen kérdés, hogy meglesz-e Kornakker Daninak a shutout. Három perccel a vége előtt egy hatalmas lövést követően szerencsénk is volt a kipattanóval, mert a hazai játékos nem találta el a korongot rendesen, de az ezt követő kapkodás során kiemeltük a korongot a nézőtérre, így jöhetett két újabb emberhátrányos perc. Ezt sikerült kivédekezni, sőt egy újabb leindításnál csak centiken múlt az újabb emberhátrányos gól.
Az utolsó percben még egy nagy bravúrt láthattunk Tóth részéről, valamint egy hatalmas ütközést a palánknál, ami mindkét csapat játékosának fájt.A végeredmény azonban már nem változott, győzelmet ünnepelhettünk az alapszakasz utolsó idegenbeli meccsén. (0-4)
Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez, Kornakker Daninak a shutout-hoz, szép volt srácok, szép volt Dani! ❤️🏒🥅

Fotó: Soós Attila, FEHA19