DVTK Jegesmedvék – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 2-3 A mérkőzés első…

DVTK Jegesmedvék – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 2-3

A mérkőzés első nagy helyzete a hazaiak előtt adódott, egy felpattanó lövés a kapu tetején és a felső lécen pattogott, de gól nem lett belőle.
Nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, de Farkas Roland és a BJA védelem nagyon éles volt, így ezt kivédekezték. A 9. percben ismét emberhátrányos helyzetben sikerült megindulnia a palánk mellett Szabó Bencének, aki gyönyörűen találta meg egy passzal a középen üresen érkező Tóth Richárdot, ő pedig egy szép fonák góllal megszerezte a vezetést!
A bekapott találat felpaprikázta a Jegesmedvéket, nagyon megnyomták a harmad második felét és a 14. percben jött is az egyenlítés. Kiss a kék vonalról eresztett el egy nagy lövést, amibe a kapu előtt tökéletes ütemben ért bele Razumniak.
A második húsz perc egy Eetu Elo kiugrással indult, a védők csak szabálytalanul tudták megállítani, így büntetőlövés következhetett. A sértett állt oda a korong mögé, de hiába cselezett szépen, nem tudott túljárni Voris kapus eszén. Ebben a harmadban inkább a DVTK támadott, de Farkas Roli a helyén volt.
A 35. percben mégis megszerezték a vezetést a hazaiak, pont egy kiállítást sikerült kivédekeznünk, de épp abban a másodpercben, ahogy lejárt a két perc, Galajda ütött nagy gólt.
A harmadik harmad elején emberelőnybe kerültünk, és hiába blokkolt két nagy lövést is a miskolci védelem, Garát Zsombor bombáját sem ők, sem Janis Voris nem tudta megállítani! Kevésen múlt a gyors válasz, de Miskolczi kiugrásánál Farkas Roland hárított ismét hatalmas bravúrral. Bő öt perc volt hátra, amikor is egy szép BJA támadás végén Eetu Elo elé került a korong, ő pedig egy hatalmas lövéssel visszaszerezte a vezetést!
Az utolsó perceket ennek megfelelően nagyon megnyomták a Jegesmedvék, de a BJA védelem és kapusunk emberfelettit nyújtottak! Főleg, hogy három perccel a vége előtt ismét emberhátrányba kerültünk, valamint Voris kapust is lehozta ellenfelünk. Iszonyatos nyomás alatt volt a kapunk, de a beton védelem és a kapuban áthatolhatatlan Farkas Rolinak köszönhetően ismét győzelemmel térhetnek haza a mieink a Jegesmedve barlangból! ❤️