Dunaújvárosi Acélbikák – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-5 Az első ha…

Dunaújvárosi Acélbikák – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 0-5
Az első harmadban teljes mértékben a csapatunk akarata érvényesült, végig a mieink irányították a játékot.
A sok helyzet végül a 12. percben hozott gólt, egy emberelőnyös helyzetből Nagy Krisztián szerezte meg a vezetést Eetu Elo passzából.
A harmadban volt még számos kapuralövés, összesen 16, de több gól nem esett. (0-1)
A második játékrészre már támadóbb felfogással játszott ellenfelünk is, de egy újabb kiállítás változtatott a játék képén. Majdnem kivédekezte a Dunaújváros a hátrányt, amikor is Kirils Galoha szerzett korongot és növelte előnyünket egy szép lövéssel.
A mérkőzés közepe után kicsivel pedig sikerült nagyjából eldönteni a végkimenetelt: előbb Tóth Gergely lőtt gólt a 33. percben Schlekmann Márk és Jesperi Viikilä passzából, majd a negyedik sorunk villant és Varga Kaden talált be másfél percre rá, Ravasz Csanád és Weidemann Márk adták a gólpasszokat. (0-4)
A záró játékrészre a lényegi kérdések így már eldőltek, ennek ellenére ismét sokat támadtunk, nem hagytuk lazítani ellenfelünket. A 46. percben Pozsgai Tamás és Jesperi Viikilä remek átadását értékesítve Eetu Elo megszerezte az ötödik gólunkat, így már tényleg az maradt az egyetlen kérdőjel, hogy vajon Farkas Rolandnak meglesz-e a shutout és örömmel jelenthetjük: sikerült! ❤️🏒🥅
Kapott gól nélkül hozta csapatunk ezt a mérkőzést, pedig az 55. percben még egy emberhátrányos helyzetet is ki kellett védekezni! (0-5)