DEAC – MAC HKB Újbuda: 4-2 A mérkőzés elején a DEAC akarata érvényesült inkább, …

DEAC – MAC HKB Újbuda: 4-2
A mérkőzés elején a DEAC akarata érvényesült inkább, támadóbb hokit játszottak, irányították a játékot. A nyolcadik percben emberelőnyös helyzetből szerezte meg Novotny a hazaiak első gólját. A harmadban többet támadott a Debrecen, de Bálizs Bence nagyokat védve meccsben tartotta a Rozsomákokat, a másik oldalon pedig Hetényi fogott mindent.
Az utolsó percben Terbócs István kapott egy csúnya könyököst, ezt követően hordágyon kellett őt levinni a jégről.
A második harmadban is hasonló volt a játék képe, de már voltak ígéretesebb támadásaink. Az egyik ilyenből sikerült emberelőnyt is kiharcolnunk, azonban egy kapu mögé kerülő korongot Brunya rossz helyre passzolt, Dalecky pedig kihasználta az adódó lehetőséget.
A harmad felénél ismét emberelőnybe került a MAC HKB, és itt már nagyon nyomtunk. Sofron István lövése a kapuvasról még kipattant, de nem sokkal később azonban Scott Macaulay messziről eleresztett korongjánál olyan jól takartak a kapu előtt, hogy becsúszott a korong. A gól után elkezdtünk jobban támadni, épp ezért ért hideg zuhanyként egy újabb kiállítás, amiből aztán Kuleshov belőtte a harmadik debreceni gólt.
Bálizs Bence hiába védett itt nagyokat, a sokadik kipattanót nem tudták már eltakarítani a védők. (3-1)
A harmadik harmad első felében nyomott az Újbuda, Nagy Krisztián lövése a kapuvason csilingelt, de Hetényi jó formában volt, több komoly védést is bemutatott. A nagy nyomás aztán a harmad közepére érett góllá, folyamatosan nyomás alatt tartották a Fiúk az ellenfél kapuját, Kreisz Brúnó jól látta meg az üresen érkező Pozsgait, akinek aztán a középre lőtt korongjából Brance Orbán talált be.
A maradék tíz percben jóformán egykapuzott a MAC HKB, rengeteget lőttünk kapura, folyamatosan nyomtunk, Hetényi azonban áthatolhatatlan falként tornyosult a kapuban. Egy kérdéses szituáció akadt, amit a bírók visszanéztek, de végül nem ítéltek gólt. A legvégére lehoztuk Brunyát, azonban egy eladott korong után meg tudtak indulni a hazaiak és Daleczky üres kapuba lőtt góllal eldöntötte a mérkőzést és a negyedik hely sorsát is a tabellán. (4-2)

Terbiről közben annyit már tudunk, hogy megrándult a nyaka és remélhetőleg egy kisebb mértékű agyrázkódást szenvedett. Ha szabad ilyet mondani, akkor ezt nevezhetjük egy szerencsésebb kimenetelű sérülésnek, holnap minden bizonnyal több információnk lesz, de még vár rá egy komolyabb kivizsgálás.
Reméljük néhány napos pihenéssel megússza kedvencünk.