DEAC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 4-8 Igazi pörgős, gólokban gazd…

DEAC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 4-8

Igazi pörgős, gólokban gazdag mérkőzést játszott ma a két csapat.
Már a kezdő korongbedobás után az első letámadásból sikerült azonnal gólt szereznünk: Szabó Bence és Mirko Djumic gólpasszából Kirils Galoha a mérkőzés 8. másodpercében (!) betalált. Az előnyünket a nyolcadik perc elején tovább tudtuk növelni, ekkor Garát Zsombor lőtt nagy gólt Schlekmann Márk és Jesperi Viikilä asszisztjából.
Nem tudtuk azonban lerázni a hazaiakat, Jan Dalecky a 11. és a 17. percben is eredményes volt, amivel kiegyenlítette az állást.
A második gól emberelőnyös volt, de mindössze két másodperc hiányzott ahhoz, hogy kivédekezzük a kiállítást.
Ebben a húsz percben többet támadott és lőtt a hazai gárda, de Farkas Roland kiválóan állta a sarat, a BJA helyzetkihasználása pedig sokkal jobb volt. Mint ahogy a harmad elejét, úgy a végét is megnyomtuk és a 19. percben visszaállítottuk a kétgólos különbséget. Előbb Jesperi Viikilä rámolt be az előző gólpassza után egy hatalmas gólt is, majd nem telt el húsz másodperc és Darren McCormick is beköszönt a hazaiak kapujába! (2-4)
A második játékrészre kapust cserélt a DEAC, de így is növelni tudtuk az előnyünket a 28. percben.
A Skóciából nemrég visszatérő Tóth Gergely szerezte az ötödik találatunkat, tette ezt ráadásul emberhátrányból! Hamar jött rá a válasz, ezúttal korábbi játékosunk, Jakub Izacky szépített, de nem sokáig örülhetett Iza: másik finn csatárunk, Eetu Elo is feliratkozott a ma esti gólszerzők közé!
A két gól között egyébként volt egy kisebb csetepaté, aminek során majdnem megteltek a büntetőpadok és Eetu gólja is ezeknek köszönhetően született emberelőnyből. (3-6)
A záró játékrészt is sikerült góllal kezdenünk: Tóth Gergely második találatát szerezte a 43. percben, amit hazai időkérés követett.
A 47. percben Kangyal Balázs is időt kért, és nagyon jó taktikát vázolhatott a srácoknak, ugyanis alig tizenöt másodperccel az időkérést követően Tóth Richárd góljával már ötgólosra nőtt a BJA előnye!
A harmad felénél Sági góljával szépített a Debrecen, majd kicsivel később még volt lehetőségük a felzárkózásra egy BJA kiállítás során, de ezt már nem sikerült kihasználni.
Több gól a maradék időben már nem esett, Viikilä (1 gól, 3 assziszt), McCormick (1 + 2), Tóth Gergely (2 + 1) és Farkas Roli (41 védés) vezetésével magabiztosan győztünk idegenben. (4-8)
Szép volt srácok, gratulálunk! ❤️🏒🥅
Szerencsés hazautat kívánunk, holnap jöhet a Magyar Kupa visszavágó Dunaújvárosban.

Fotó: DEAC Jégkorong