DEAC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 4-2 Az óévet méltón búcsúztató,…

DEAC – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 4-2

Az óévet méltón búcsúztató, hatalmas iramú mérkőzést játszottak egymással a csapatok Debrecenben, az első perctől kezdve hajtott mindkét együttes és felváltva jöttek a veszélyes támadások.
Az első gólt a hazaiak szerezték, Sági lőtte takarásból a hetedik perc derekán. Majdnem azonnal tudtunk egyenlíteni, ami akkor még nem jött össze, viszont hatalmas nyomás alá helyeztük a hazai kaput, és a 16. percben végre áttörtük a védelmet. Egy belőtt korong után nagy kavarodás alakult ki a debreceni kapu előtt, Schlekmann Márk szerezte meg az egyenlítő gólt, új igazolásunk, Szita Donát pedig azonnal gólpasszal mutatkozott be. (1-1)
A második harmadra még jobban rákapcsoltak a csapatok, záporoztak a lövések mindkét kapura. A 24. percben sikerült megszerezni a vezetést. Egy késleltetett kiállítás során a Farkas Roland helyett beálló extra-csatárnak köszönhetően veszélyeztettünk, majd végül Tóth Richárd egy kipattanót lőtt vissza gyönyörűen a kapus lábai között. Egy percen belül jött az egyenlítés, egy leindítást követően Novotny vitte be a korongot oldalról és egy pontos lövést ragasztott Farkas Roland mellett a hálóba. Nem sokkal később egy újabb nagy DEAC helyzetet láthattunk, ekkor azonban a kapuvas megmentette csapatunkat.
Ezt újra megnézték a bírók, de végül maradt az eredeti döntés.
A 32. percben egy gyönyörűen kipasszolt támadás végén Dalecky kapta meg üresen a korongot és bombázta a kapuba, újra vezetést szerezve ezzel a hazaiaknak.
A harmadban végül 18-18 kapura lövéssel zárt a két csapat, valamint a játékrész végén volt még 1-1 kiállítás is. (3-2)
A harmadik harmad elején beleszaladtunk egy kiállításba, de ezt szépen kivédekezte a csapat.
Mindent megtettünk ezután az egyenlítésért, de csak nem sikerült túljárni Hetényi eszén.
A játékrész fele előtt nem sokkal Galoha kapott 2 percet plusz egy tízperces fegyelmit, és ez alatt az emberelőny alatt a hazaiak nagyon próbálták növelni az előnyüket, azonban Farkas Roland nagyokat védett, a védelem pedig tartotta a frontot. Innentől ismét nyomni kezdett a BJA, próbáltunk egyenlíteni, de nem akart sikerülni.
Az 56. percben aztán Smirnov indult meg a palánk mellett, középre passzolt korongja pedig az éppen visszazáró védőnkön pattant meg, védhetetlenül a kapuba vágódva. A kevés hátralévő idő ellenére sem adtuk fel és nagyon nyomni kezdtünk, majd Kangyal Balázs időt kért és lehozta Farkas Rolandot. Innentől szétbombázták a srácok az ellenfél kapuját, de a gólszerzés sajnos nem jött össze. (4-2)