Corona Brasov – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 8-3 Nem kezdődött túl …

Corona Brasov – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 8-3

Nem kezdődött túl jól számunkra az első harmad, Domingue révén az első percben vezetést szerzett a Brassó. A harmad fele után nem sokkal kivédekeztünk egy emberhátrányt, majd egy páros kiállítás következett. Egészen a 14. percig kellett várni a BJA HC válaszára, Varga Kaden szerezte meg az egyenlítő gólt, azonban alig húsz másodperc telt el és máris újra vezetést szereztek a hazaiak, ezúttal Schaber volt eredményes.
Két perccel a harmad vége előtt emberelőnybe kerültünk, ezt azonnal ki is használták a srácok: Elo és Viikilä járatták körbe a korongot, majd végül Schlekmann Márk elé került a pakk, aki magabiztosan vágta be a második gólunkat. (2-2)
A második játékrész elején emberelőnybe kerültünk, de ezt nem sikerült kihasználni, majd ezután nem sokkal ismét nekünk kellett hátrányban védekezni, amit szerencsére sikeresen megoldott a védelem és Kornakker Dániel.
A 34. percben harmadszor is vezetést szerzett a Brassó csapata, ezúttal Borisenko volt eredményes. Két perccel később ismét gyakorolhattuk az emberhátrányos védekezést, és épp csak sikerült kivédekezni a hátrányt, amikor Valchar betalált, kétgólosra növelve ezzel csapata előnyét. A harmad végére kettős emberelőnybe kerültünk, ezt pedig Eetu Elo bombagóljával sikerült is kihasználni, valamint a következő húsz percet is emberfórban kezdhettük. (4-3)
A harmadik harmadban mindent megtettek a mieink az egyenlítésért, de csak nem sikerült áttörni a hazai védelmen.
A játékrész felénél emberhátrányba kerültünk, és bár ezt megint ki tudtuk védekezni, nem sokkal később újra növelte előnyét a Brassó, ezúttal Van Wormer talált be. A következő percekben kicsit több lett a kakaskodás, több játékos is büntetőpadra került. Végül három perccel a vége előtt Kangyal Balázs időt kért és lehozta Kornakkert, de sajnos ez a taktika is visszafelé sült el és Valchar második góljával végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó másodpercekben még Gajdó és Sills is betalált, így 8-3 lett a ma esti mérkőzés végeredménye.
Sok idő nem marad sem szomorkodni, sem pihenni, holnap este a Gyergyói HK otthonában folytatódik a túra.
Szerencsés hazautat Csíkba srácok, vacsorázzatok, pihenjetek, holnap új nap, megyünk tovább!❤️🏒🥅

Fotó: Corona Brasov