Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Újpesti TE: 4-3 (hosszabbítás után) P…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Újpesti TE: 4-3 (hosszabbítás után)

Pontatlan játék jellemezte az első játékrészt, nem nagyon találtuk a saját ritmusunkat az első percekben.
A 13. perc végén Benk András lövése talált utat Farkas Roland kesztyűje mellett a felső sarokba, amivel vezetést szereztek a vendégek. Ezt visszanézték a bírók, de maradt az eredeti döntés.
A 17. percben jött az egyenlítés, Ivan Vorobjev került helyzetbe a kapu előtt és, bár Rajna hősiesen állta a sarat, orosz védőnk sokadik próbálkozása végül utat talált a hálóba. (1-1)
A második harmadban ismét az UTE kezdett erősebben, de egy korai kiállítás megtörte a lendületet. Hiába nyomott azonban ebben a két percben a BJA, kihasználatlanul maradt a lehetőség.
Innentől átvettük a játék irányítását és sikerült több helyzetet is kialakítanunk, de a vezetést nem tudtuk megszerezni. (1-1)
A harmadik harmad első fele ugyanazt a pontatlan játékot hozta, mint az első játékrészben mutatott, majd a 49. percben egy védelmi hibát kihasználva Peresunko megszerezte ismét a vezetést a vendégeknek.
Ezt egy gyors újpesti kiállítás követte, de Rajna Miklós briliáns védéseivel tartotta az előnyt.
Aztán az 52. percben egy hátratett korongot Vorobjev vágott kapura, Nagy Krisztián pedig szépen ért bele a kapu előtt, így védhetetlenné téve a lövést.
A következő percben ismét emberelőnybe kerültünk, de ebből gyorsan lekontrázott minket az Újpest: Kovács és Nemes tudtak megindulni, végül előbbi passzát utóbbi értékesítette.
Szerencsére ismét hamar jött az egyenlítés, ezúttal Szabó Bence egalizált egy messzi bombával.
A maradék pár percben még volt néhány helyzet, de az eredmény nem változott, a pontszerzéssel bebiztosítottuk a tabella első helyét az alapszakasz végén. (3-3)
A hosszabbítás során mindkét oldalon voltak nagy helyzetek, de a végén mi örülhettünk: Schlekmann Márk szemet gyönyörködtető cselsorozat végén behúzta a győztes gólunkat! (4-3)