Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Hydro Fehérvár AV19: 3-2 (Szétlövés ut…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Hydro Fehérvár AV19: 3-2 (Szétlövés után)

KUPAGYŐZTESEK VAGYUNK!!!
Gyors, fizikai, de szabályos játékot hozott az első harmad.
A 4. percben egy palánk melletti harcot követően Schlekmann Márk szerezte meg a korongot, majd bevitte és egy sebészi pontos lövéssel megszerezte a BJA-nak a vezetést!
Nagyrészt a mezőnyben zajlott a játék, sok ütközéssel, de azért mindkét oldalon voltak helyzetek.
A harmad legvégén egy fehérvári lövés a kapuvasról vágódott ki, majd a visszatett lövést Farkas Roland emberfeletti reflexekkel védte ki. (1-0)
A második húsz percben hamar állandósult a Hydro Fehérvár nyomása, nagyrészt a mi kapunk előtt zajlott a játék.
Ez pedig góllá is érett: a 26. percben egy középre tett korongra az érkező Sarauer csapott le és közelről belőtte az egyenlítő találatot.
A harmad felénél kis átfedéssel két kiállításba is beleszaladtunk, a másodikat pedig Hári bombájával ki is használta ellenfelünk.
A kapuban mindezek ellenére Farkas Roland brillírozott, hatalmas védéseinek köszönhettük, hogy csak egy gól maradt a különbség. (1-2)
A harmadik harmad elejét nagyon megnyomta a BJA, több szép helyzetünk is volt, majd a 45. percben Sleki ugratta ki gyönyörűen Kirils Galohát, aki egy nagy szóló végén legalább ugyanilyen szépen húzta be a felső sarokba a második gólunkat!
Ebben a játékrészben már jóval többet támadtunk mint az előzőben, de mindkét oldalon voltak hatalmas helyzetek.
Az utolsó pillanatig végletekig kiélezett volt a küzdelem, de a rendes játékidő nem hozott döntést, jöhetett a hosszabbítás 3 a 3 elleni játékkal. (2-2)
Ebben az öt percben sem unatkozhattunk, óriási iramot diktáltak a csapatok.
Az utolsó pillanatban is még gólveszélyes helyzetet láthattunk, de jöttek a büntetők.
Az első három kör eredménytelen volt, aztán Sarauer és Galoha is betalált. Az utolsó körben Farkas Roland bravúrral védett, Eetu Elo góljával pedig nyert a csapatunk, Magyar Kupa győztes a BJA Hockey Club! ❤️🏆🥇
Köszönjük a felejthetetlen élményt srácok, fantasztikus meccs volt ez a mai, gratulálunk! ❤️

Fotó: Ernavarhegyi_Photography