Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Gyergyói Hoki Klub: 3-2 Nagyon pörgős…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Gyergyói Hoki Klub: 3-2

Nagyon pörgős első harmadot játszottak a csapatok, és bár vészesen nagy gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki, mégis volt 12-12 kapura lövés és jó iramban ment mindkét együttes.
A BJA hamar emberhátrányba került, de ezt sikeresen kivédekeztük. Később a harmad során kétszer is sikerült emberelőnyt kiharcolni, de nem tudtuk bevenni a gyergyói kaput. Két perc sem volt már hátra a szünetig, amikor Chris Bodó közép távolról befelé korcsolyázva ráhúzta a korongot a kapura és az be is ment. (0-1)
A második harmad nem hozott gólt egyik részről sem és a játék is melósabb, lassabb lett, mint az előző húsz percben.
Egy emberelőnyünk volt, de a gyergyói védelem szépen helytállt. (0-1)
A harmadik harmad elejét nagyon megnyomták a vendégek, az első támadásból azonnal jött egy messzi lövés, ami a kapuvason csilingelt. Ennek a kipattanóját aztán visszatették hátra Haaranenhez, akinek messzi lövése utat talált a hálóba.
A 49. percben sikerült végre áttörni a vendégek védelmét és Schlekmann Márk gyönyörű góljával megszereztük a szépítő találatot! A gólpasszokat Jesperi Viikilä és Nagy Krisztián adták.
Ez a gól pedig új életet lehelt a Csapatba, az 52. percben emberelőnybe kerültünk, amit mindössze tíz másodperc alatt ki is használtunk! Garát Zsombor Nagy Krisztiánhoz juttatta a korongot, aki kegyetlenül bevágta az egyenlítő gólunkat!
Sőt, újabb tíz másodperc telt el, amikor is Kirils Galoha szöktette hosszan Mirko Djumicot, akinek a lövése kipattant a gyergyói kapusról, de éppen a másik oldalon érkező Ilya Tsulygin elé, aki megszerezte a BJA-nak a vezetést! (3-2)
Innentől mindkét csapat számára felpörgött a mérkőzés irama, a Gyergyószentmiklós próbált támadni, de a Rozsomákok szépen védekeztek és támadtak vissza. Az utolsó percekben időt kértek a vendégek, majd kiharcoltak egy emberelőnyt, így a mérkőzés végét végig emberhátrányban kellett töltenünk. Nagyon nyomtak, még a kapust is levitték, de Kornakker Dániel nagy bravúrokat mutatott be, ezzel tartva az előnyt. A végén sikerült kétszer is felszabadítani, amivel letelt a maradék néhány másodperc, sikerült megtartani az előnyt és megfordítani a mérkőzést! Hatalmas győzelem volt ez a listavezető ellen, igazi playoff hangulatú meccs volt.