Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 2-5(Az elődön…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 2-5(Az elődöntő állása: 1-0 a Ferencváros javára.)

A 12. percben egy korongszerzést követően Nagy Gergő vitte be a korongot a harmadunkba, majd egy visszapasszal találta meg Turbucz Martint, akinek a lövésébe bár Farkas Roland bele tudott érni, hárítania nem sikerült. A lőtt gól feltüzelte a vendégeket, többet támadtak, majd a 16. percben egy kiállítást is kiharcoltak. Ezt 14 másodperc alatt kihasználták, Rasmus Kulmala cselezte be magát középre és lőtte ki a felső sarkot. (0-2)
A második harmad ott folytatódott, ahol az előző befejeződött. Hamar növelte előnyét a zöld-fehér együttes egy szépen kipasszolt támadás végén Betteridge előtt maradt üres kapu, ő pedig nem hibázott. A gól után szinte azonnal kettős emberelőnybe került a BJA, de ebből hiába lőttünk sokat kapura, csak egy Eetu Elo kapuvasig jutottunk, a többit Arany Gergely mind védte. Próbáltunk többet támadni, de ez is visszaütött: a 29. percben egy kontrából Hrabal csalta a távolságot és lőtte ki a botos felsőt. Egy percre rá ismét emberhátrányba kerültünk, ezt pedig azonnal kihasználták a vendégek: Marva lövésébe Tóth Adrián ért bele középen, Farkas Rolandnak így esélye sem volt hárítani.Az ötödik gólt követően kapust cserélt Kangyal Balázs, Kornakker Dániel váltotta Farkas Rolit a kapuban.Őt is meg dolgoztatta a Ferencváros, de a BJA is intenzívebb támadásokat indított, Arany Gergely nagy védésekkel tartotta az eredményt. A harmad vége előtt két perccel emberelőnybe kerültünk, melyből azonnal leindított ellenfelünk, mire Kornakker kijött a kapujából és a kapus bárdot eldobva akadályozta meg a szólót, így büntetőlövés következett.
Nagy Gergő vállalta magára és bár egy csellel kijátszotta kapusunkat, lövése végül a kapuvasról kipattant. Ezután végre kicsit ránk mosolygott a szerencse: még ebben az emberelőnyben megpattant Ilya Tsulygin lövése egy ferencvárosi védőn és átperdült Arany fölött, be a hálóba. (1-5)
A harmadik húsz perc is gyors ferencvárosi támadással indult, de Kornakker Dánielen nem tudtak kifogni a vendégek.
A 43. percben sikerült a második gólt megszerezni, egy leindítás során Szita Donát adott szép passzt Nagy Krisztiánnak, aki a pattanó korongot kapásból be is vágta! Próbáltunk támadni, de nagyon jól védekezett és kontrázott ellenfelünk.
Szűk három perccel a vége előtt egy lövésbe Mirko Djumic magas bottal ért bele, és bár Kirils Galoha elhúzta a kipattanót és belőtte a kapuba a korongot, a bírók nem adták meg a találatot.
Ezután Kangyal Balázs időt kért és lehozta Kornakkert, de az állás már nem változott, magabiztos játékkal nyerte meg az első meccset a Ferencváros. (2-5)
Holnap innen folytatjuk, találkozunk 17:40-kor!

Fotó: Ernavarhegyi_Photography