Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 1-3 (Az elődö…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 1-3
(Az elődöntő állása: 3-2 az FTC javára)

Hajtós, melós hokit hozott az első harmad.
A 4. perc elején emberelőnybe kerültünk és bár megvoltak a lehetőségeink, gólt nem tudtunk ütni.
A 10. perc BJA kiállítást hozott, ezt a két percet nagyon megnyomták a vendégek, de Kornakker Dániel végig a helyén volt. (0-0)
A második húsz percben jobban nyomott az FTC, többször is be tudtak szorítani minket és szükség volt Kornakker bravúrjaira párszor, hogy ne változzon az eredmény.
Ellenfelünk letámadása működött, jól nyúltak bele a passzokba, nekünk pedig a védelem volt éles és kevés komoly helyzetet engedtek. (0-0)
A harmadik harmadban a ferencvárosi mezőnyfölény góllá érett.
A 43. percben egy eladott korongot követően nagy kavarodás alakult ki a kapunk körül, végül Marva elé került a pakk, aki takarásból a hálóba lőtte.
Ez felpörgette a BJA-t, végre több nagy helyzetet is sikerült kialakítani, előbb Tóth Gergely cselezte be magát szépen a kapu elé és lövése a keresztvason pattant, kis idővel később pedig egy újabb lövésünk kerülte el centikkel a kaput.
A 49. percnél le tudott támadni az FTC és egy szép középre passz kihagyhatatlan helyzetben találta Farkast, aki nem is hibázott.
A srácok mindent megtettek, egy újabb nagy helyzet emberelőnyt eredményezett, amit Ivan Vorobyov bombagóljával ki is használtunk!
Másfél perc múlva újabb emberelőnyt kaptunk, de ez kihasználatlanul maradt, az 58. percben aztán egy újabb eladott korong megbosszulta magát: Tóth Adrián vihette végig üresen a pakkot és a végén hidegvérrel fejezte be a szólót.
Kangyal Balázs időt kért és a végére lehozta Kornakkert is, de az ellenfél jól védekezett, így nem született több gól. (1-3)

Fotó: Ernavarhegyi_Photography