Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 0-1(Az elődön…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi Torna Club: 0-1(Az elődöntő állása: 2-0 a Ferencváros javára)

Egészen más arcát mutatta a meccs elejétől fogva a BJA mint a tegnapi mérkőzésen. Az első perctől kezdve domináltuk mezőnyben a játékot, sokkal több helyzetünk és kapura lövésünk volt. A Ferencváros ha el is jutott lövésig, Farkas Roland magabiztosan védett, a másik oldalon ugyanakkor Arany Gergely bravúrjaira volt szükség ahhoz, hogy ne szülessen gól.
A vendégek legnagyobb helyzete a harmad végén adódott egy eladott korongból, Turbucz indult meg és Farkasnak kellett bravúrral védenie, ugyanakkor ellenfelünk emberelőnybe került. Ezt majdnem a BJA használta ki, sikerült 3 emberrel letámadnunk egy védővel szemben, de Nagy Krisztián lövését védte Arany. (0-0)
A második harmad szintén emberhátrányos helyzettel indult, amit simán kivédekeztünk, sőt, még mi voltunk a veszélyesebbek.
Később Schlekmann Márk került nagy helyzetbe és őt is csak szabálytalanul tudták megállítani. Az emberelőnyös két perc során szétlőttük Arany Gergelyt, de betalálni továbbra sem sikerült.
Az ezt követő percekben a mérkőzés során először tudott érdemi nyomást kialakítani a Ferencváros, de Farkas Roland is mindent fogott.
A harmad második felében sok volt a játékmegszakítás, akadozott a játék, mindkét csapat sok hibával játszott, de mindkét oldalon voltak nagyobb helyzetek. Farkas Roland bravúrral hárította Kreisz Brúnó lövését, majd egy másik vendég próbálkozás a kapuvason csattant.
A harmadik harmad elejét ismét megnyomtuk, jöttek a helyzetek és egy kiállítást is sikerült kiharcolni, hiába játszottuk azonban jól ki ezt a két percet, továbbra sem tudtuk megtörni a jeget. A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát.
A 47. percben Marva lövésébe Nagy Gergő ért bele a kapu előtt, az irányt váltó korongnál pedig esélye sem volt Farkas Rolandnak.
Innentől a játék képe leegyszerűsödött: a BJA nyomott az egyenlítésért, az FTC pedig kontrákkal operált. Egy ilyenből ki is harcoltak egy kiállítást, négy perccel a vége előtt.
Ezt kivédekeztük, majd bő egy perc volt hátra, mikor Kangyal Balázs időt kért és lehozta Farkas Rolandot. Hiába bombáztuk azonban most is szét a vendégek kapuját, Arany mindent védett. (0-1)

Fotó: Ernavarhegyi_Photography