Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi TC: 5-1 A mérkőzés eleje…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Ferencvárosi TC: 5-1

A mérkőzés eleje kicsit paprikásra sikeredett, gyorsan jöttek a kiállítások mindkét oldalon. Ezekből még nem született gól, a 10. percben azonban egy előre lőtt korongot a vendégek kapusa nem tudott megszelídíteni, hanem épp az érkező Schlekmann Márk elé pottyantotta ki, Sleki pedig ahogy kell, be is lőtte a vezető gólunkat.A harmad végén még egyszer emberhátrányba kerültünk, de ezt sikerült kivédekezni. (1-0)
A második húsz perc elején szintén ki kellett védekeznünk egy kiállítást, de ezt is tökéletesen abszolváltuk a brillírozó Farkas Roland vezetésével. Már a mérkőzés fele közeledett, amikor Darren McCormick egy hatalmas indítással találta meg a szépen meglógó Nagy Krisztiánt, aki villámgyorsan bekorcsolyázott, elhúzta a kapu előtt, majd hatalmas fonákkal megszerezte a második BJA gólt!
A 33. percben Tóth Gergely indult el a bal szélen, a beadása pedig épp úgy találta meg a fékező ferencvárosi védőt, hogy a korong átpattant a kapus lábai között. Pár perccel később emberelőnybe kerültünk, amit sikerült is gólra váltani: Jesperi Viikila erősen középre lőtt passza a gyönyörűen üresbe helyezkedő Schlekmannt találta meg, ő pedig közelről belőtte a pakkot a hálóba.
Tizenöt másodperccel később az ötödik rozsomák gól is megérkezett, Kirils Galoha ment a korong után a kapu mögé, majd egy szép passzt küldött középre, ahol a villámgyors Mirko Djumic érkezett és vágta be a kapuba a korongot. (5-0)
A záró harmadban Farkas Roli tovább brillírozott a kapuban, de a csatárainknak is voltak nagy helyzeteik.
Az utolsó tíz percre már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e kapusunknak a shutout-ja. Az 54. percben emberelőnybe kerültünk, de hiába volt két nagy helyzetünk is, egy leindítást követően Nagy Gergő tudott kilépni és lövése átcsorgott Farkason, így sajnos nem lett meg a SO. Támadott tovább a Fradi, egy újabb megindulást Viikila hiúsított meg egy gyönyörű előre vetődéssel.
Kangyal Balázsnak csak ennyi kellett: azonnal időt is kért.
Innentől jobban koncentráltunk mint az előző percekben.
Maradt a magabiztos, sima győzelem. (5-1)