Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA19: 5-2 (A negyeddöntő állása: 2-0…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA19: 5-2
(A negyeddöntő állása: 2-0 a BJA javára)

Nagyon megnyomták a srácok az első harmadot, sokkal jobban sikerült irányítani a játékot mint az első mérkőzésen.
A 4. perc elején emberelőnybe kerültünk és ezt a buli után szinte azonnal ki is használtuk: Eetu Elo hatalmas lövéssel szerzett vezetést!
A gólpasszosok Szabó Bence és Garát Zsombor voltak.
A 16. percben Kirils Galoha kapott kisbüntetést, de ezt magabiztosan kivédekezte a Csapat. (1-0)
A második harmad elején hamar egyenlíteni tudott a Fehérvár, Rachinskiy értékesítette Dobos passzát.
A gól után nem sokkal Eetu Elo-t kiállították kétszer is, előbb két percre, majd nem sokkal a visszatérése után 2+2 percre. És ez utóbbit már nem sikerült megúszni, hiába védett egész meccsen nagyokat Farkas Roland, egy szépen kijátszott akció végén egy perccel a játékrész vége előtt megszerezte a vezetést a FEHA. (1-2)
A harmadik harmadban aztán hamar sikerült egyenlíteni. Emberelőnyben járattuk meg a korongot, végül Jesperi Viikilä csalta kicsit a távolságot és lőtt gyönyörű gólt a felső sarokba!
A harmad felénél pedig már a vezetés is megvolt: a tegnapi meccs egyik hőse, a két gólt szerző Szita Donát indult meg és vágott ismét hatalmas gólt egykori csapatának!
Az 53. percben ismét emberelőnybe kerültünk, és ezt is sikerült gólra váltani, Schlekmann Márk kapott korongot a kapu mellett, majd befordulva behúzta a kapus mellett a pakkot!
A végén minden megtett ellenfelünk, lehozták Márkust a kapuból, de ebből is a BJA profitált: Garát Zsombor indult meg és lőtte be az ötödik gólunkat az üres kapuba.
Az utolsó percekre jutott még egy kiállítás és vissza videózott FEHA lövés, de a végeredmény nem változott. (5-2)