Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA 19: 6-0 Gyors játékot és sok he…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA 19: 6-0

Gyors játékot és sok helyzetet hozott az első játékrész.
Az első percekben a vendégek támadtak többet, de egy korai kiállítás megtörte a lendületet, majd a 11. percben megszereztük a vezetést! Molnár Bálint lőtt kapura, a kipattanóra pedig Tóth Richárd érkezett nagyon szemfülesen és közelről behúzta a korongot.
A 17. percben aztán egy szép támadás végén Szabó Bence adott egy gyönyörű passzt középre, Eetu Elo pedig nem hibázott. (2-0)
A második húsz percet emberhátrányban kezdtük, de Farkas Roland kiváló védéseivel sikerült gól nélkül kibekkelni ezt a két percet.
A 26. percben aztán mi kerültünk emberelőnybe és Ilya Tsulygin négy másodperc alatt gólra is váltotta ezt!
Egy újabb kivédekezett emberhátrányt követően elkezdtünk letámadni, amire láthatóan nem találta az ellenszert a vendég csapat, kiharcoltunk egy kiállítást és az extra-támadóval még annak életbe lépése előtt fel tudtunk állni. Sőt, egy hatalmas kapu előtti kavarodást követően Schlekmann Márk közelről be is kotorta a korongot a fehérvári kapuba.
És itt még nem álltak le a fiúk, bő egy perccel a harmad vége előtt Mirko Djumic varrt egy hatalmas gólt a hálóba, az asszisztot hozzá Kaden Varga szolgáltatta. (5-0)
A záró játékrész elején mindkét oldalon volt egy-egy kiállítás, de az eredmény ekkor még nem változott.
A 48. perc ismét BJA HC kiállítást hozott, ezt kivédekezték a mieink, a hátralévő időben a fő kérdés pedig az volt, hogy Rolinak összejön-e a shutout. Az 57. percben egy szép kiugrás után Eetu Elo passzából aztán Schlekmann Márk duplázott és végleg eldöntötte második találatával a meccset, bevarrta az utolsó, a hatodik gólt is!
Nagyon megérdemelten Roli kapuja érintetlen maradt ma este, ezzel megszerezte az idei szezonja első shutoutját, amihez külön gratulálunk! 😍🏒🥅