Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA 19: 4-3(Hosszabbítás után) (A pár…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – FEHA 19: 4-3(Hosszabbítás után)
(A párharc állása: 1-0 a BJA HC javára)
Dinamikusabban kezdte a mérkőzést a BJA, sikerült is hamar helyzeteket kialakítani.
A második perc aztán meghozta a vezetést is: Nagy Krisztián korcsolyázott végig a kapu mögött a koronggal, majd passzolt vissza szépen Szita Donátnak, aki egy gyönyörű lövéssel kipókhálózta a hosszú felső sarkot!
A harmad derekától összeszedte magát a vendég csapat is, jöttek a kapura lövések, de Farkas Roland mindent fogott. (1-0)
A második harmadban felpörögtek az események.
Hasonlóan jól indult ez is: ezúttal Ivan Vorobyov találta meg a kapu mögül Szitát, aki az elsőhöz hasonló szép gólt akasztott a hálóba!
Erre hamar jött a válasz. A 26. percben emberhátrányban voltunk, a lövések pedig folyamatosan jöttek Farkas kapujára. Roli ameddig lehetett, nagy bravúrokat mutatott be, de egy kipattanó után Mokshantsev közelről bekotorta a pakkot.
Mindkét oldalon voltak helyzetek és kiállítások. Nálunk Mirko Djumic egy nagy lövést eresztett meg, ami a felső kapuvason csattant.
A harmad végén Kirils Galoha egy ütés miatt 5 perc plusz véglegest kapott, de nem sokkal később egy fehérvári kiállítás is jött, tehát 4-4 ellen folytatódott a játék.
Egy eladott korongból végül Fekete Alex mehetett üresen kapura és egy köténnyel kiegyenlített. (2-2)
A harmadik húsz percre még áthoztunk az emberhátrányból, sőt, néhány másodpercig még kettős hátrányba is sikerült kerülni, de ezeket végül kivédekeztük.
A harmad felénél aztán vezetést szereztek a vendégek: Keceli-Mészáros tartotta meg kis szerencsével a korongot, majd vágott egy szép gólt közelről.
Szerencsére nagyon hamar jött az egyenlítés is, fél perc sem telt el, mikor Nagy Krisztián ugratta ki Tóth Richárdot, aki egy pontos lövéssel egalizált.
A rendes játékidőben nem esett több gól, következhetett a hosszabbítás. (3-3)
Itt szinte végig nyomás alá tudtuk helyezni ellenfelünk kapuját, és az ötödik percben egy kicsit kaotikus támadás végén – ahol többek közt Eetu Elo a jégen ülve adott gólpasszt – Ivan Vorobyov hatalmas bombagóljával megszereztük a győzelmet! (4-3)