Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DVTK Jegesmedvék: 4-1 Pörgős kis első…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DVTK Jegesmedvék: 4-1

Pörgős kis első harmadot láthattunk a Vasas Jégcentrumban. Mindkét csapat nagy iramban vetette bele magát a játékba.
A 17. percig csak helyzetek voltak, ekkor azonban egy szép leindítás végén Schlekmann Márk találta meg Jesperi Viikilät, aki be is lőtte a vezető gólunkat.
Nem sokra rá majdnem sikerült újra betalálni, de nem csak a helyzet maradt ki, még emberhátrányba is kerültünk.
Ezt szerencsére sikerült komoly veszély nélkül kivédekezni. (1-0)
A második húsz perc nem is kezdődhetett volna jobban: a buli után egyből letámadtunk és egy szép Tsulygin visszapasszból Mirko Djumic bombázott a hálóba!
Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk, ami aztán bő fél percig kettős előnnyé is vált. Végül a 26. perc elején Eetu Elo lőtt nagy gólt Viikilä és Garát Zsombor passzából, amivel növelte előnyünket.
Erre a harmadra a fizikai játék és mindkét oldalon sok fölösleges kiállítás volt a jellemző.
A 34. Szirányi szépített egy nagy szólót követően. Gyönyörűen cselezte be magát a kapu elé és nem is hibázott közelről.
Kiállítás kiállítást követett, de több gól már nem esett ebben a játékrészben. (3-1)
A harmadik harmad elején ismét emberhátrányba kerültünk, de ezt sikerült kivédekezni, köszönhetően Kornakker Dániel hatalmas bravúrjainak.
Ez újra nagyon hajtós kis harmadra sikeredett, a Jegesmedvék mindent megtettek a szépítő gólért, de a védelmünk és Kornakker Dani hiba nélkül játszott.
Mi is támadtunk becsülettel, és az 54. perc elején Ilya Tsulygin és Kirils Galoha találta meg egy koronggal az üresen lévő Mirko Djumicot, aki nem hibázott, meg is szerezte második gólját a meccsen!
A hátralévő időben még kivédekeztünk egy újabb emberhátrányt, valamint visszavertük a sorozatos miskolci rohamokat, az eredmény azonban már nem változott. (4-1)