Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Dunaújvárosi Acélbikák: 6-2 Dinamikus…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Dunaújvárosi Acélbikák: 6-2

Dinamikusan, jó iramban kezdték a csapatok a meccset, de ahogy telt az idő, úgy vette át a BJA az irányítást.
A harmad végére több mint kétszer annyit lőttünk kapura mint ellenfelünk, de gól nem született egyik oldalon sem. (0-0)
A második harmadra átlógott egy emberelőnyünk, amit Schlekmann Márk révén ki is használtunk: Sleki a kapu előtt szedte össze a korongot és zseniálisan juttatta át a dunaújvárosi kapus lábai között, ezzel megszerezve a vezetést.
Nem telt el egy perc, mikor Nagy Krisztián kerülte meg a kaput és húzta be fonákkal a kapuvas mellett a pakkot!
Az Acélbikák persze nem adták fel, nagy rohamokat indítottak, de Farkas Roland emberfeletti reflexekkel hárított mindent.
A mérkőzés felénél egy leindítás végén Kirils Galoha egy szép góllal növelte az előnyünket Ilya Tsulygin és Szabó Bence passzából.
Nagyon nyomni kezdtünk, de több gól már nem esett ebben a harmadban. (3-0)
Az utolsó játékrész elejét is támadó felfogásban kezdtük, kicsit váratlanul jött a szépítő gól: egy hátra passzolt korong után Varga lőtt messziről, Stan pedig kiválóan ért bele.
Sőt, egy percen belül jött a következő dunaújvárosi gól, ezúttal Embrich lőtte ki a hosszú felsőt.
A harmad fele előtt nem sokkal Darren McCormick fordulásból húzta rá a kapura a korongot és az utat is talált a kapus mamutja és a kapuvas között a hálóba! Kirils Galoha és Ilya Tsulygin jegyezték itt az asszitokat.
Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk, amit egy gyönyörűen kijátszott játék végén Eetu Elo váltott gólra, ezzel kvázi eldöntve a mérkőzést.
Ettől függetlenül nem lassítottak a csapatok, továbbra is hatalmas maradt az iram.
Az utolsó percben egy Joonas Uimonen és Tóth Richárd által nagyszerűen kipasszolt akció végén Nagy Krisztián duplája jelentette a habot a tortán! (6-2)