Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Dunaújvárosi Acélbikák: 4-3 Főként ta…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – Dunaújvárosi Acélbikák: 4-3

Főként taktikai csata zajlott az első játékrészben, a BJA lépett fel támadóbban, míg a vendégek a kontráikra próbáltak építeni.
A harmad végén kétszer két perc emberelőnyt kaptunk, aminek az első fele csak helyzeteket hozott, az utolsó percben azonban a kitűnően helyezkedő Schlekmann Márkot találta meg egy elé pattanó korong, ő pedig ki is használta az adódó lehetőséget. (1-0)
A második harmadra rákapcsoltak a csapatok, az első tíz percben a BJA irányította a játékot, több nagy helyzetet is kidolgoztunk, de csak nem akart megszületni a második gól. Egészen a 33. percig, azonban ezt a vendégek lőtték, akik Ödman góljával egyenlítettek, de nem sokáig tudtak ennek örülni, mert Mirko Djumic újra vezetést szerzett a rozsomákoknak.
A játékrész végén még összeszedtünk egy kiállítást, de ezt sikerült kivédekezni. (2-1)
A harmadik húsz perc két gyors góllal kezdődött. Először Eetu Elo húzta be szépen a korongot, majd azonnal a buli után letámadtak az Acélbikák és kapu előtti kavarodást követően az egyik védőnkről becsorgott a pakk a gólvonal mögé. Ezt a gólt Valtolának írták be végül.
A 47. percben egy kisebb csetepaté alakult ki a vendégek kapuja mögötti részen, aminek a vége páros végleges kiállítás lett, plusz nálunk még egy két perces emberhátrány.
Ebből azonban mi profitáltunk, Ilya Tsulygin tudott megindulni és nem is hibázott, kegyetlenül bevarrt egy gyönyörű emberhátrányos gólt a hálóba!
Az 52. percben egy védekezési hibát kihasználva szépíteni tudott a DAB, kettő az egy ellen leindítottak és végül Szabó használta ki a helyzetet.
A meccs maradékában nyomtunk, de gólt már nem tudtunk szerezni, ami újvárosi helyzet pedig adódott, azt Kornakker Dániel simán védte. Így maradt az egygólos győzelem. (4-3)
A párharc állása: 1-0 a BJA HC javára.
Folytatás december 21-én, 19:15-től, Dunaújvárosban.