Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DEAC: 3-2 Nem lehetett panasz az iram…

Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club – DEAC: 3-2

Nem lehetett panasz az iramra az első harmadban, nagyon hajtottak a csapatok az az elejétől fogva.
A játékrész első felét leginkább a kiállítások jellemezték, mindkét oldalon volt belőlük több is.
A vezető gólt a DEAC szerezte meg 18:38-nál, sikerült leindítaniuk és nagyon harcosan végigvinni a támadást, aminek a végén Novotny értékesítette Smirnov passzát. (1-0)
A második harmadban aztán hamar jött az egyenlítés, Nagy Krisztián harcolt nagyot a saját kipattanójáért, majd a korong Tóth Richárd elé került, aki szépen ellőtte Hetényi mellett.
A 26. perc elején egy tilos felszabadítást követő buliból Szita Donáthoz került a pakk, aki egy hatalmas lövéssel meg is szerezte a vezetést!
A mérkőzés felénél érkezett a debreceni egyenlítés, Izacky maradt egyedül a kék vonalunkon, majd kapott egy szép passzt, így egyedül vihette Farkas Rolandra, majd hidegvérrel megcsinált egy cselt és kiegyenlített.
Ezután gyorsan emberhátrányba is kerültünk, de a védelem és Farkas Roli is tartotta a frontot.
Néhány perccel később ismét Tóth Ricsi villant és egy messziről leadott bombával úgy tűnt, hogy megszerezte a vezetést, de a bírók ezt a gólt videózás után nem adták meg.
A harmad végén nagyon nyomott a DEAC, de Farkas Rolin nem tudtak kifogni, mindent védett. (2-2)
A harmadik húsz percet egy áthozott kiállítással kezdtük, de ezt sikerült kivédekezni.
A játékrész első felében sok hibával játszottunk, többször is nagy helyzethez juttatva ellenfelünket, de Farkas Roland bravúrt bravúrra halmozott.
Miután kicsit megnyugodtunk, végre nekünk is sikerült komolyabb helyzeteket kialakítani, hatalmas harc alakult ki a kapuk előtt.
Négy perccel a vége előtt emberelőnybe kerültünk akasztás miatt. Egy szépen kijátszott helyzet végén Jesperi Viikilä tette vissza a korongot Szabó Bencének, aki irdatlan nagy gólt lőtt a felső sarokba!
A végére mindent megtett a Debrecen, levitték a kapust is és kellett még két nagy Farkas védés, hogy meglegyen a győzelem.
Szerencsére a végén sikerült túlélni a rohamokat, így holnap este döntőt játszhatunk. (3-2)