Benne van a csapat a Magyar Kupa négyes döntőjében! Dunaújvárosi Acélbikák – B…

Benne van a csapat a Magyar Kupa négyes döntőjében!

Dunaújvárosi Acélbikák – Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club: 1-5

Az első harmadot nagyon megnyomtuk, összesen 20 kapura lövéssel és 4 kiharcolt emberelőnnyel zártunk, bár ezekből akkor még csak egy gól született.
Az 5. perc elején az első emberelőnyös helyzetet gyönyörűen kijátszottuk, végül Schlekmann Márk találta meg egy nagy passzal Eetu Elo-t, aki nem is hibázott. (0-1)
A második harmadban is az ötödik perc hozta meg a gólt, ezúttal Jesperi Viikilä vitte be középre a pakkot és húzta föl védhetetlenül a kapus válla fölé.
Az első nehezebb szituáció egy 2+2 perces kiállítás lehetett volna, de a védelmünk koncentráltan játszott, Farkas Roland pedig szokás szerint kiválóan védett, így nem tudtak szépíteni az Acélbikák.
A harmad utolsó perceiben két gyors támadásból megdupláztuk a góljaink számát. Előbb Molnár Bálint fejezett be egy gyönyörű szólót egy szépségdíjas, a felső sarokba varrt fonákkal, majd másfél perccel később Pozsgai Tamás messzi lövésébe tette bele Tóth Richárd az ütőjét tökéletes ütemben. (0-4)
A záró játékrészre így már nyugodtabban jöhettünk ki, ráadásul emberelőnyben kezdhettünk. Ezt pedig egy szépen kipasszolt akció végén Kirils Galoha ki is használta kíméletlenül.
A 44. percben törte meg a jeget a Dunaújváros, egy kapu mögül visszatett korongot Somogyi Balázs passzolt keresztbe, Niskanen pedig meg is szerezte csapata becsület gólját.
Hajtott a DAB, voltak szép helyzeteik, egyszer-kétszer még a kapuvas is csilingelt, de több gól már nem jött össze, maradt a négygólos BJA siker. (1-5)