UTE – Budapest Jégkorong Akadémia HC: 4-2

Az első húsz perc nagyobb részében az Újpest akarata érvényesült, többet támadtak és több lövésük is volt, azonban Farkas Roland jól védett és a védelem is blokkolta a próbálkozásokat.
A harmad fele előtt kicsivel kezdett a aztán akadt néhány szép támadásunk, mégis a hazai nyomás érett góllá a harmad végére: a 19. percben Metsavainio nagy lövésével szereztek vezetést a lila-fehérek. (1-0)
A második harmadban azonnal egyenlítettünk, Ilya Tsulygin eresztett el egy pontos lövést messziről, amiben talán az ellenfél kapusa is benne volt kicsit. Sajnos azonban ez volt az utolsó számunkra pozitív mozzanat ebben a húsz percben. Egy perc sem telt el, mikor Kiss egy kapunk előtti buli után a koronghoz jutott a kapu előtt és hidegvérrel értékesítette is a helyzetét, ezzel újra átvette a vezetést az UTE.A 29. perc legelején pedig Just szerzett korongot és húzta el szépen a kapu előtt, majd lőtte be a hálóba. Kicsivel később kettős emberhátrányba kerültünk, amit kegyetlenül kihasználtak a hazaiak, Silferhez került hátra a pakk, ő pedig hatalmas gólt lőtt a felsőbe. A harmad végére még jutott egy kiállítás, amiből bő fél perc átlógott a záró játékrészre, így a harmadik harmadot emberhátrányban kezdtük. (4-1)
A záró játékrészre kapust cseréltünk, Kiss Dániel, a Budapest Jégkorong Akadémia 18 éves hálóőre váltotta Farkast.
A harmad első felét nagyon megnyomtuk, sok helyzetünk volt és egy emberelőny is összejött, gólhátrányunkat azonban nem sikerült csökkenteni. Az 52. percben egy kisebb csetepaté is kialakult, aminek következtében mindkét csapatból kiállítottak egy-egy embert. A maradék időben még voltak helyzetek mindkét oldalon, majd két percen belül Kangyal Balázs időt kért és lehozta Kiss Dánielt a kapuból. Jöttek is a lövések, de a nyomásnak egy kiállítás vetett véget: az üres kapura törő csatárt csak szabálytalanul tudtunk megállítani. Így a kapusunk is visszaállhatott, viszont mégis sikerült a legvégén gólt lőni: Molnár Bálint indult meg nagy sebességgel és a szólója végén gyönyörűen vette be ellenfelünk kapuját az utolsó másodpercben. (4-2)
Egy nap pihenő után folytatás kedden, mikor a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadjuk hazai pályán, a Vasas Jégcentrumban.